Сьогодні в Україні – День вшанування військових журналістів

Сьогодні в Україні відзначають день вшанування професійної доблесті військових журналістів. Адже з початку воєнного конфлікту в зоні ООС загинув не один кореспондент. Про тих, хто працює поруч із військовими у «найгарячіших місцях», дивіться у наступному сюжеті.

Хтось – із автоматом, а хтось – із камерою та фотоапаратом. Військові журналісти, як і військовослужбовці чи медики, також несуть бойові втрати. Тому цю дату обрали не випадково.

Володимир Лазарєв, спец.кор.iнформагентства Міноборони України «Армія Іnform»

- Ні для кого не секрет, що це свято з’явилося не на пустому місці. Справа в тому, що рівно в цей день 16 лютого 2015 року під Авдіївкою героїчно загинув наш побратим, колега, капітан 3 рангу Дмитро Лабуткін, виконуючи бойові завдання в зоні проведення тоді ще АТО.

Багато цивільних журналістів з початком російської агресії відклали власні професійні плани та проєкти, приєднавшись до лав українського війська. Серед тих, хто віддали життя на цій війні, – Олег Задоянчук, Віктор Гурняк та Олександр Черніков. 

Володимир Лазарєв, спец.кор.iнформагентства Міноборони України «Армія Іnform»

- Окрім Дмитра Лабуткіна, на моїй пам’яті ще четверо загиблих, але це 2014-2015 рр. Я особисто пам’ятаю Сергія Ніколаєва (фотограф «Уніан»), і Олександр Черніков (журналіст). Вони загинули на Донеччині. Разом із Дмитром - 5 журналістів, які офіційно загинули. Але це ті, хто служив. Вони були цивільними журналістами, були мобілізовані. А ще є позаштатні кореспонденти цивільних видань, і було б дуже соромно не згадати і їх. 

Наразі бойові дії на Сході зменшилися порівняно із 2014 роком. Проте інформаційна війна не припинялася ні на хвилину. За словами Володимира Лазарєва, вона не програє за втратами бойовим діям. Тому кожного року військові журналісти постійно вдосконалюють свої методи роботи.

Володимир Лазарєв, спец.кор.iнформагентства Міноборони України «Армія Іnform»

- Великим кроком вперед було створення прес-центрів, прес-офіцерів. Це посада, яка дуже споріднена з журналістикою, але більш відповідальна, розгалужена, більш широка. Тому що журналіст, тележурналіст більш менш у вузькому форматі працює. А прес-офіцер, окрім того, що він журналіст, це і комунікатор, це думка командира.

Наразі військова журналістика перестала бути просто функцією чи діяльністю. Вона стає невід’ємною частиною фахівців стратегічної комунікації.

Стрічка новин