Верховна Рада збільшила штрафи за водіння напідпитку

Верховна Рада сьогодні розглянула законопроєкт про збільшення штрафів за водіння напідпитку і перевищення швидкості. Переглянути закон вирішили через сумнозвісну статистику смертності на українських дорогах. 3,5 тисячі летальних випадків нарахували у патрульній поліції за минулий рік. Чи ухвалили закон та які покарання загрожуватимуть порушникам, вже знає наша Лідія Дмитрашко.

Верховна Рада ухвалила закон 2695 та підвищила штрафи за порушення ПДР.

- Рішення прийнято, закон прийнято вцілому.

Законом депутати підвищили штраф за перевищення швидкості більш ніж на 50 км на годину. Раніше штраф був 510 грн. Після підписання закону Президентом становитиме 3400 гривень.

Антон Геращенко, заступник Міністра внутрішніх справ

- Після підписання Президентом цього закону судді отримають можливість арештовувати на 10 та 15 діб осіб, які вдруге і втретє сідають за кермо сп’янілими. А якщо суддя буде принциповим, і буде розуміти, що це вбивця потенційний на дорозі, то може також конфісковувати автівку, якщо вона є власністю порушника. Також цим законом закриті дуже багато «лазієк», які дозволяли через суди вирішувати питання відтермінування відповідальності.

Якщо ж автівкою керуватиме людина, позбавлена водійських прав, то вона отримає штраф понад 20 тисяч. Водіям, які керують автівкою на підпитку, загрожуватиме штраф від 17 тисяч грн за перший випадок до 51 тис. грн з позбавленням водійських прав на 10 років. За третій випадок - конфіскація авто.

Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Київської області

- Дуже багато хто рухається такою логікою, що я зараз 50, 100 чи скільки хто п’є. Потім сяду за кермо, буду їхати рівненько, мене ніхто не побачить, я нічого не порушу, і я так додому доїду. СКЛ 01:56 За минулий рік лише зафіксованих фактів керування у стані сп’яніння в нашій державі 129 тисяч. Понад 5 тисяч ДТП вчинено саме водіями у стані сп’яніння.

Переглянути закон вирішили через сумнозвісну статистику смертності на українських дорогах - 3,5 тисячі летальних випадків за минулий рік.

Євгенія Кравчук, заступниця голови фракції «Слуга народу»

- Завдання – ізолювати людину, яка сідає п’яною за кермо від учасників дорожнього руху. Бо я нагадаю, що половина постраждалих – це пішоходи. Це не стосується тільки тих, хто напивається і ганяє по вулицях.

Законопроєкт 2695 був ухвалений без суперечливої правки про профілактичні зупинки без наявних підстав поліції. Попередньо правка передбачалась для застосування у вечірній час, в святкові дні, аби перевіряти автомобілістів на рівень алкоголю в крові. Монобільшість назвала цю пропозицію поверненням до повноважень ДАІ та провалила ухвалу правки. 

Стрічка новин