Повинна чи ні оплачувати за рахунок: харчування в дитячому садочку

Полтавка не сплачує за дитяче харчування, бо має статус малозабезпеченої і одинокої матері. Їй, говорить, влітку довідку вчасно отримати не вдалося, але згодом жінка документально все підтвердила. Та все ж рахунок на оплату отримала. Хто правий в цій ситуації, розбиралася Анна Ружін.

Дитина Олени відвідує дитячий садочок, але за харчування жінка не платить, оскільки виховує малечу сама і має довідку про те, що належить до малозабезпеченої родини.

Влітку, у липні, вчасно довідку від соціального захисту отримати не вдалося.

Олена Углікова, мама 

- У сьомому місяці я надала цю довідку, на що мені відповіли: що мені за 7 і 8 потрібно буде заплатити. Так я звернулася в 9 місяці. Раніше мені соцзахист не міг надати цю довідку, бо в них не працювала програма, не працювало забезпечення.

Олена звернулася в соцзахист 6 липня 2020 року для призначення перерахунку на допомогу малозабезпеченим сім'ям і одинокій матері. У соцзахисті нам повідомили наступне:

Вікторія Яцина, нач.відділу грошових виплат і компенсацій 

- Так як проходили зміни до порядків призначення цих видів допомог, ми не в змозі були призначити протягом 10 календарних днів, прописано було в старому порядку. Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 22 липня 2020 року №632, яка набрала чинності 24 липня 2020 року, виплати призначення державної допомоги малозабезпеченим сім'ям повинна була проводитися з 1 липня 2020 року. Після набрання чинності цієї постанови змін до порядку призначення та виплати державної соціально допомоги малозабезпеченим сім'ям ми чекали програмне забезпечення.

Оновлене програмне забезпечення надійшло 18 серпня, і цього ж числа управліннням було прийняте рішення про призначення допомоги. Довідку жінці мали право видати лише після прийняття рішення і надання всіх відомостей з усіх необхідних служб. Після цих процедур було видно, що жінка має право на отримання довідки, тож пані Олені її і видали з 1 липня по 31 грудня 2020 року. 

Олена Углікова, мама 

- Тоді вони мені сказали: принесіть довідку з соцзахисту, що в них не працювала програма. Я принесла, вони сказали, що вони будуть розбиратися і тоді мені повідомлять про результати.

Але результати залишилися без змін: оплачувати потрібно. 

Адвокат же Тарас Захаров зазначає, не важливо, коли видана довідка, якщо пільга значиться за людиною. 

Тарас Захаров, адвокат 

- Насправді дата видачі довідки не впливає на період, коли у людини є підверджений статус малозабезпеченої і вона може користуватися пільгами. Тому, не зважаючи на те, що довідка видана в серпні, вона могла бути видана в вересні, вона може бути видана в будь-який період дії року, якщо в ній зазначено, що людина має цей статус, починаючи з липня по грудень місяць, то всі державні, комунальні органи повинні приймати і вважати, що людина має цей статус у вказаний період.

У міській раді ситуацію не коментують. У дитячому садочку не на камеру повідомили, що все роблять відповідно до закону і довідок, які надають їм із соцзахисту. А рахунок на оплату Олені виписали, бо на початок місяця, коли формували списки, не було документального підтвердження статусу одинокої та малозабезпеченої.

Стрічка новин