У Машівській територіальній громаді освітян кинули напризволяще

Кинуті напризволяще. Так про себе говорять працівники методичного кабінету та групи із централізованого господарського обслуговування колишньої Машівської райдержадміністрації. У зв'язку із децентралізацією структурні підрозділи Машівської райдержадміністрації ліквідовуються, але працівники не знають, як їм далі бути. Подробиці дізнавались наші кореспонденти.

Працівники структурних підрозділів сектору освіти Машівськогої РДА зараз знаходяться у невизначеній ситуації щодо їх звільнення та подальшого працевлаштування у зв’язку із ліквідацією райдержадміністрації. Працівники говорять: проблема їх – ще з грудня 2020 року. Люди неодноразово піднімали питання: хто їх розрахує, хто виплатить компенсацію та яка доля їх подальшого працевлаштування. Але чітких відповідей люди не отримали.

Ірина Закора, завідувачка районного методичного кабінету

- Від 30-го грудня в Машівську районну раду направлено Полтавською районною радою розпорядження, згідно із яким наші працівники наказом від 31 грудня попереджені про вивільнення згідно із процесом реорганізації. Попереджені із наказом працівники 4-го січня і вивільнення заплановано 4-го березня. Але відкритим залишається питання правонаступництва, і хто буде здійснювати відповідно до трудового законодавства всі належні виплати та компенсації.

Катерина Ємець, оператор комп’ютерного набору ГЦГО

- Ми зверталися до голови Машівської РДА, до Карацюпи, з працівниками господарської групи нашої й працівниками методичного кабінету. На наші поставлені запитання: хто нас буде розраховувати, як нам далі бути і хто нам буде виплачувати заробітну плату, ми не отримали ніяких відповідей. Він говорить: я вас не брав на роботу, все.

За роз’ясненнями ми пішли до голови колишньої Машівської РДА, він повідомив: кошти на розрахунок працівників є, вони залишилися в районному бюджеті. Але зараз немає чіткого механізму, як ці кошти надати на структурні підрозділи відділу освіти. Та зараз цією ситуацією активно займаються як в ТГ, так і в області.

Андрій Карацюпа, голова комісії з реорганізації Машівської РДА

- Головна тут проблема – напрацювати механізм, як дати людям ці кошти. І над цим працюємо у тому числі із Департаментом фінансів обласної адміністрації. Хто їх звільнить, тут проблеми не буде, головне – виплатити кошти. А правонаступники – хоч Полтавська районна рада, хоч Машівська громада, вони апелюють до того, що ці три установи не є юридичним особами.

Як зазначив колишній голова Машівської РДА, основним гальмом, через яке не можна передати ці два підрозділи до Машівської ТГ, є саме той факт, що вони не є юридичними особами. У 2003 році районна рада створила методичний кабінет та групу із централізованого господарського обслуговування, але документаційного завершення не зробила. За статутом, саме Машівська районна рада була засновником цих підрозділів, але вони є структурним підрозділом сектору освіти РДА.

Катерина Ткаченко, колишній голова Машівської районної ради

- Ми їх намагалися передати у громаду, але громада їх не взяла, тому що там також сказали, що вони отримували кошти із місцевого бюджету, але вони є людьми адміністрації. І районна рада Полтавська, так як правонаступники нашої Машівської районної ради, їх би взяли, але немає цього механізму, щоб виплатити з місцевого бюджету, адміністрації.

У Полтавській облдержадміністрації говорять: працівників буде розраховувати безпосередньо той, хто наймав на роботу, у кого лежать усі трудові договори та трудові книжки. Таке питання виникло не тільки у Машівській ТГ, а й у інших районах. Тому долею працівників зараз займаються.

Євген Греков, заступник голови Полтавської ОДА

- Ми переймаємося долею цих людей, тому ми проводимо безпосередньо координаційні наради. Але питання виділення цих коштів, сам механізм передбачає, що ті кошти, які залишаються на рахунках колишніх районних рад, що зараз знаходяться у процедурі припинення, вони можуть бути розподілені. У тому числі виділені людям для погашення оцієї вихідної допомоги лише після заслуховування звітів.

У Полтавській районній раді також активно займаються вирішенням даної проблеми. Вже направили офіційного листа до Міністерства розвитку громад та територій України для роз’яснень, як передати кошти та розрахувати людей по законодавству.

Михайло Кононенко, голова Полтавської районної ради

- Ми звернулися із листом Мінрегіону, щоб нам надали роз’яснення, ми ж також не хочемо порушувати закон. Це були не комунальні заклади. Люди не повинні постраждати, але все це повинно бути у законодавчому полі. І перекладати те, що хтось недопрацював і тепер, щоб хтось порушував закон, це теж не зовсім правильно. Я думаю, що ми механізм цей знайдемо, у крайньому випадку, будуть судові рішення, то ми не будемо його оскаржувати, ми їх виплатимо.

Стрічка новин