Руйнується унікальний комплекс Миргородської земської лікарні

У курортному Миргороді руйнується унікальний комплекс Миргородської земської лікарні. Місцеві мешканці занепокоєні. Кажуть: історичну будівлю слід зберегти для нащадків. Подробиці – далі у сюжеті.

Миргородську земську лікарню зводили протягом 1902-1904 років. Ініціатором будівництва став завідувач Миргородської земської повітової лікарні, відомий свого часу хірург Іван Рубцов. Під лікарняні та допоміжні приміщення місцева влада виділила два гектари землі.

Людмила Розсоха, заслужений працівник культури України, краєзнавець

- Все це було досить добротне, із міцної цегли зроблене, покрите або черепицею, або залізом. Вони міцні, придатні для подальшого використання. І надто, що ще історична цінність для Миргорода. У нас не так багато збереглося історичних будівель.

Ще 15-20 років тому ці корпуси активно використовували співробітники центральної районної лікарні. Але із часом, після введення в експлуатацію нових приміщень ЦРЛ, вони почали занепадати. А цьогоріч через значні погодні катаклізми: снігопади, поривчасті вітри, руйнація будівель посилилася. Втім, змінити юридичний статус цих споруд не так просто, телефоном розповів головний лікар Миргородської ЦРЛ Ярослав Будний.

Ярослав Будний, головний лікар Миргородської ЦРЛ 

- Я вже десять років тут керую. Я хотів зробити чи гуртожиток, чи квартири. Це надзвичайно складна справа – перевести із лікувального корпусу у житловий. Це – старі будівлі, це вони вже стоять дуже давно.

За словами місцевої мешканки Людмили Роменської, її сім’я жила поруч із лікарнею. А батько все життя пропрацював у ній водієм. Тож, жінка на власні очі спостерігала за занепадом та руйнуванням унікального комплексу приміщень початку XX століття.

Людмила Роменська, мешканка м.Миргород

- Я його виводила до водіїв. Сідав на стільчик, бо сліпий. Я хлопців попереджала, що ви не кажіть батькові. Ми йому брехали. Оце в котельні у нас уже комісія приходила, оце відродиться. Оце буде, як раніше. Батько втішався. Коли батька не стало – захотілося хоч якось це відродити.

Миргородці кажуть, сподіваються, що унікальний комплекс земської лікарні буде врятовано. І вона стане однією із історичних окрас їхнього куротного містечка.

Стрічка новин