«Історія нескорених: продовження»: у Харкові відкрилася виставка артефактів

«Історія нескорених: продовження». Така назва фотовиставки, де представлені історії військових, загиблих у російсько-українській війні. Презентували її від військової частини 3017 Національної гвардії України в Харкові, але артефакти збирали по всій Україні. Деталі – у наступному сюжеті.

Експозиція формувалася упродовж трьох місяців. Її швидшому втіленню завадили карантинні обмеження. Подібні проєкти харківські волонтери реалізують з 2018 року. 

Марина Полякова, волонтерка

- Дійсно допомагали, як могли. Ми, волонтери, зібралися і все, що треба, зробили. І вписали в нашу експозицію історію військової частини 3017. Хлопців, які не вийшли з Дебальцевого. На жаль, героїв лише додається. І ми маємо розуміти, якою кривавою ціною дається мир.

Всі ці експонати – звідти: ящики, які стояли в окопах, та інші артефакти, які вдалося зберегти після боїв за Іловайськ, Дебальцеве і Донецький аеропорт.

Микола Левкун потрапив на війну у 2014. 

Микола Левкун, колишній військовослужбовець ОЗСП СхТУ

- 2014 рік... Тоді ще Слов'янськ був не наш. Ну і там почалося. Побувши там, прийняв для себе рішення, що треба переводитися, а на той час я працював в академії офіцером, а потім перевівся в окремий загін спеціального призначення.

Сама ж третя бригада розпочала своє формування ще в 2014 році, а вже в листопаді цього року вийшла до зони АТО. 

Олександр Буравков, командир військової частини 3017 

- Ми займали тоді позиції на території Донецької та Луганської областей. Це Попасна, Кримське, виїзд у напрямку з Артемівська та Горлівки, ну і решта населених пунктів.

Крім військовослужбовців, волонтерів та рідних, на виставку прийшли і близькі загиблих у неоголошеній російсько-українській війні.

Стрічка новин