У Полтаві згадали видатного краєзнавця Віталія Григор’єва

У Полтаві відбувся вечір пам’яті видатного краєзнавця, педагога, дослідника Глобинського краю Віталія Григор’єва. Чим він запам'ятався сучасникам, знає Анатолій Васевич.

28 грудня минулого року відійшов у вічність історик, краєзнавець, педагог, публіцист, член Національної спілки краєзнавців України, лауреат премії імені Дмитра Яворницького Віталій Григор’єв. Колеги, рідні та друзі зібралися у літературній вітальні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Котляревського, щоб вшанувати його пам’ять.

Людмила Бабенко, завідувачка кафедри історії України ПНПУ ім.В.Короленка

- Фактично його називають істориком малої батьківщини. Тому що про Глобинський район, особливо про людей Глобинщини, більше від нього не написав ніхто. Він був надзвичайно плодовитий, багато писав статей, книг, активно виступав у пресі, відгукувався на проведення різних заходів.

Ірина Петренко, секретар Полтавської організації краєзнавців

- Проживши таке, здається, коротке життя, він написав понад 100 наукових розвідок, присвячених історії Полтавщини, зокрема, Глобинського краю. Серед краєзнавців його називали глобинський глобаліст. Глобинський район – найбільший за територією. Жодної людини не було, яка написала стільки про цей район.

Останню книгу Віталія Григор’єва презентували саме у бібліотеці, де нині відбувалося вшанування його пам’яті. Це – історія Глобинського краю. 

Марина Федорова, завідувачка відділу краєзнавства Полтавської ОУНБ ім.І.Котляревського

- Тут зібрано більше 300 прізвищ саме земляків. Бо сам Віталій Миколайович народився у селі Земляки Глобинського району, і Раїса Кириченко, і брати Майбороди, і дуже багато-багато відомих на весь світ зараз прізвищ.

Донька краєзнавця Інна Кондуфор розповіла, що любов до рідного краю їм з братом батько прививав із дитинства.

Інна Кондуфор, донька Віталія Григор’єва

- Ми зростали у такій сім’ї, де намагалися вшановувати своє коріння, пам’ятати, звідки ми, якого ми роду. І цю всю ідею батько проніс через усе своє життя. Він мав задум написати про видатних людей Глобинського краю. І йому вдалося, але, на жаль, вдалося ще не все.

Навіть заслужену нагороду за життя Віталій Григор’єв не встиг отримати. Премію імені Дмитра Яворницького, присуджену йому, вручили доньці Інні Кондуфор.

Ірина Петренко, секретар Полтавської організації краєзнавців

- Ця нагорода присуджується за сукупністю праць відомим людям – історикам-дослідникам. Його ім’я золотими літерами вписано в історію Полтави. Зокрема, він є одним із фундаторів історичного краєзнавства Полтавщини.

Інна Кондуфор, донька Віталія Григор’єва

- Ми завжди його будемо пам’ятати. І я вважаю, якщо пам’ять житиме - і він житиме серед нас.

Стрічка новин