У водійському посвідченні можуть з'явитися нові позначення

У Кабміні зареєстрували новий проєкт постанови. Зокрема, у посвідченні водія хочуть вказувати інформацію про користування окулярами, контактними лінзами чи пов'язкою на оці, слуховим апаратом або протезом кінцівки. Чи правомірно це і на якому етапі розгляду документ, розбиралася Анна Ружін.

Позначки будуть вказувати на обов'язок водія користуватися окулярами, контактними лінзами, пов'язкою на оці, слуховим апаратом або протезом кінцівки. Про це повідомив експерт з питань законодавчого забезпечення безпеки дорожнього руху Володимир Караваєв у Facebook.

Позначки будуть вказувати на обов'язок водія користуватися окулярами, контактними лінзами, пов'язкою на оці, слуховим апаратом або протезом кінцівки.

Крім цього, в посвідченнях будуть вказувати необхідні конструктивні особливості для транспортного засобу та обмеження для водія.

До переліку обмежень входять:

- управління тільки в денні години,

- тільки в межах певного кілометражу від місця проживання власника або тільки в межах міста/регіону,

- керування транспортним засобом без пасажирів,

- допустима швидкість,

- супровід власника посвідчення водія,

- без причепа,

- заборона управління на автомагістралях,

- заборона управління під впливом алкоголю,

- тільки керування транспортними засобами, які обладнані алкозамками.

Більш детальна інформація в проєкті внесення змін до «Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 340».

На сайті МВС опублікували Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»

Проєкт постанови сприятиме спрощенню процедури проведення практичних іспитів у територіальних сервісних центрах МВС, удосконаленню надання фізичним особам адміністративних послуг з оформлення, видачі, повернення та обміну посвідчень водія, усунення ускладнення подачі документів для відкриття відповідної категорії більшістю осіб, які повинні підтвердити стаж водіння (навички керування, безперервний стаж), оскільки навички водіння є компонентами свідомого керування водієм транспортним засобом, що виконується ним як повноправним учасником дорожнього руху повністю автоматично.

Але у той же час, поки залишається під питанням, хто буде вводити дані обмеження, оскільки зараз в законодавстві України вони не передбачені, зазначає правозахисник та експерт з питань законодавчого забезпечення безпеки дорожнього руху Володимир Караваєв. Коди, які є в проєкті постанови, умовно можна поділити на три групи.  

Володимир Караваєв, правозахисник, експерт з питань законодавчого забезпечення безпеки дорожнього руху

- Перша група стосується здоров'я водія, от тут мені особисто все зрозуміло. Якщо медики сказали, що водій має кермувати в окулярах і з такими показниками, то водій має кермувати в окулярах. І якщо поліцейські зупинили кермувальника, і він виявився без окулярів, і якщо дивитися на європейські країни, то за це перебачені серйозні штрафи. Це що стосується здоров'я, а друга група стосується вимог до технічних характеристик транспортного засобу.

Але, за словами Володимира, в Україні немає органа, який це буде перевіряти і слідкувати за цим. 

Володимир Караваєв, правозахисник, експерт з питань законодавчого забезпечення безпеки дорожнього руху

- І те ж саме можна сказати про третю групу - це обмеження, які стосуються в першу чергу самого водія. Хто сьогодні може визначити, що той чи інший водій може управляти автомобілем тільки в світлу пору доби, немає у нас такого органа. І законодавством у нас це ніде не прописано. Тому, навіть в тому випадку, якщо цей проєкт постанови і буде прийнятий, то виникає велике питання, яким способом він буде реалізовуватися. 

Стрічка новин