В Україні триває кампанія декларування доходів громадян

З першого січня в Україні розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих у минулому році. Аби сприяти зростанню податкової культури, податківці Полтавщини щороку проводять різноманітні заходи, залучаючи до роз’яснення необхідності своєчасного та добровільного декларування заробленого відомих, публічних осіб, зокрема й тих, хто має «зірковий» статус. Фіскали у лютому традиційно завітали до стадіону «Ворскла» та допомогли іноземцям – гравцям футбольного клубу – задекларувати їх доходи.

Як і у більшості футбольних клубів, у полтавській «Ворсклі» грають іноземці, які набули статусу резидентів. Нормами Податкового кодексу України визначено, що іноземні громадяни, які проживають на території України протягом року 183 дні і більше, набувають статусу резидента України. І, таким чином, вони повинні задекларувати свої доходи, отримані саме в нашій державі. У «Ворсклі» таких легіонерів п'ятеро: Давід Пуцлін, Ібрахім Кане, Луізао, Пап Алльюн Ндіайє та Наджеб Якубу. Вони організовано та вчасно завітали до клубного пресцентру. За допомогою податківців «ворскляни» швидко, десь за п’ять хвилин задекларували доходи, зароблені в Україні. Так футболіст з Гани Наджеб Якубу трирічний контракт з полтавським клубом підписав 2018 року, тож, говорить, що робить це  в Україні не вперше, і таке декларування дуже важливе.

Наджеб Якубу, гравець ФК «Ворскла»

- Тут він два з половиною роки, його все влаштовує, дуже добрі люди, традиції.

Саме публічні персони в першу чергу повинні виконувати обов’язок щодо декларування своїх доходів, адже вони, як ніхто інший, мають подавати приклад законослухняності, щирості та рівності усіх перед законом, наголошують податківці. В Головному управлінні ДПС у Полтавській області закликають громадян виконати свій конституційний обов’язок та вчасно задекларувати доходи. Декларація про майновий стан і доходи громадян подається до податкової інспекції за місцем реєстрації. Також є можливість задекларувати власні доходи дистанційно, скориставшись електронним сервісом в «Електронному кабінеті» на офіційному вебпорталі ДПС України. 

Стрічка новин