Сьогодні православні віряни відзначають Стрітення Господнє

Відзначають його на 40-й день після народження Ісуса Христа. Це – одне із дванадцяти найважливіших свят у православному церковному календарі. У народі Стрітення нерідко називають зустріччю зими з весною. Насправді ж, як засвідчує Євангеліє, це була зустріч людини з Богом. Анатолій Васевич знає більше.

Ця історія сталася за кілька століть до народження Ісуса Христа. Старець Симеон перекладав Святе Письмо із єврейської мови на грецьку. В одному із передбачень, було написано, що непорочна діва народить дитину. Симеон вирішив виправити слово "діва" на "жінка".

Олександр Костенко, священник УПЦ

- Під час цього дійства явився ангел Господній і сказав йому, що написано правильно. І що не побачиш смерті, коли не зустріч Господа сам особисто.

В очікуванні дива, Симеон прожив понад 300 років. Одного дня до храму прийшли Марія і Йосип із маленьким Ісусом. Побачивши, як Марія з немовлям сходить по східцями обителі, старець вийшов їм назустріч. Потім він узяв немовля на руки й виголосив знамениту фразц: "Нині відпускаєш раба Твого, Владико за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє». У той момент в особі праведного Симеона відбулася радісна зустріч усього людства із Всевишнім Богом.

Олександр Костенко, священник УПЦ

- У цей день зустрічається Господь із людиною. Коли ми молимося - ми зустрічаємося із Господом. Чим щиріша молитва - тим більш кріпка ця зустріч. Наше завдання - спонукати душу до молитви, щоб ця зустріч була більш тісною.

До 6 століття нашої ери Стрітення відзначали досить скромно. Воно практично не вирізнялося з-поміж інших церковних свят. Тяжка епідемія спонукала діяти інакше.

Олександр Костенко, священник УПЦ

- У 544 році з’явилася морова язва, яка щодня забирала тисячі життів. Коли у цей день відслужили всенічне бдіння і хресну ходу, то морова язва щезла. І після цього Церква встановила це торжество більш урочистіше відзначати. Важливо зараз у ці тяжкі для нас часи зустрітися з Господом, помолитися до нього і попросити зцілення для нашої душі і тіла.

Стрічка новин