На Полтавщині продовжуються газові протести

«Стоп тарифний геноцид». Таку назву мала мирна акція протесту, що проходила на трасі Київ-Харків-Довжанський. Селяни і містяни зібралися на акцію протесту у люту заметіль зі швидкістю вітра від 15 до 24 метрів на секунду, ожеледицю та майже 11 градусів нижче нуля.

Люди кажуть, що їх змушують виходити на дороги в таку непогоду непомірні ціни на газ.

Тетяна, учасниця акції протесту

- Немає роботи. Люди не беруть уже в таких роках на роботу. Як людям жити? І за що платити і чим платити? Мені вже 80 років, і я вийшла осюди. Чому вийшла? Із добра? Бо я сиджу у холодній хаті. Тут мерзну, і в хаті мерзну. Пенсія 2300. А платити 2800. Де взяти інші гроші?

На деяких плакатах, із якими прийшли селяни, розписали доходи своїх односельців пенсійного віку, які не взмозі вийти на трасу. Однак хоча б у такий спосіб мають змогу донести своє скрутне фінансове становище.

Володимир Сидоренко, учасник акції протесту

- Попросила донести до відома влади, що так жити неможливо, щоб влада щось робила для поліпшення і пояснила: чому це так. І яка обґрунтованість таких тарифів.

Чимало водіїв, незважаючи на незручності на дорозі, заявляли, що підтримують протестувальників.

Владислав, водій

- Я підтримую. Теж громадянин.

У Вилах селяни недвозначно нагадували і про свій логотип села. Кажуть: у даній ситуації він доречний.

Анатолій, учасник акції протесту

- Це – логотип села, де ми з вами знаходимося. Щоб розуміли, що скоро будуть вили. Або, якщо й нам – труба, то буде всім труба.

Протестувальники також нагадали, що у неділю у центрі Лубен проходитимуть традиційні збори громади, де люди обговорюватимуть свої подальші дії.

Стрічка новин