На Полтавщині селяни заблокували вирубку лісу

На Миргородщині селяни виступили проти вирубки дерев і заблокували, за їх словами, незаконну лісозаготівлю. Все це відбувалося біля села Гаркушенці, що віднедавна входить до Миргородської територіальної громади. Невдоволені місцеві мешканці заблокували роботу лісівників та вивіз спиляної деревини. Подробиці з'ясовували наші миргородські колеги.

На початку лютого жителі села Гаркушинці помітили незвичайну активність у лісі, що розташований на околиці села, вздовж річки Хорол. За кілька днів невідомі на той час особи суттєво прорідили хвойні насадження. Вони вщент спиляли дерева на значній території. Селяни забили на сполох і заблокували роботу лісорубів. Вони зупинили вивезення заготовленої деревини, адже засумнівалися у законній підставі цих дій. На місце події викликали представників влади та правоохоронців.

Олександр Педорич, житель с.Гаркушинці 

- Хотілося б зберегти наш ліс, який садили наші діди і наші прадіди. Миргородський лісгосп чи Гоголівський, як вони себе назвали, вони не мають відношення до цього лісу. На право власності у них ніяких документів немає. У них тільки вирубочний квиток. Але ж ми б хотіли побачити усі документи.

Аби унеможливити подальше знищення хвойних насаджень, жителі села, зібравши декілька сотень підписів, направили звернення і на ім'я міського голови Миргорода. У ньому – прохання розібратися у непростій ситуації. Перший заступник очільника міста Олександр Острянин пояснив, що на сьогодні усі роботи зупинені, відкрито кримінальне провадження і триває перевірка.

Олександр Острянин, перший заступник Миргородського міського голови

- Ми відповідним чином відправили усі матеріали для приєднання до кримінального провадження, для об’єктивного прийняття рішення. На сьогоднішній день будь-які дії зупинені, проводиться відповідна перевірка у розмірі кримінального провадження, про що буде поінформовано усю нашу громаду.

У ДП «Миргородський лісгосп» поінформували, що ще у 2012 році на підставі Розпорядження голови Полтавської облдержадміністрації та голови Миргородської районної державної адміністрації погоджено проєкт землеустрою для ведення лісового господарства у межах Гаркушинської сільської ради. Усі дозвільні документи є, їх надали для перевірки правоохоронцям. На зазначеній ділянці призначено суцільну санітарну рубку, згідно з комісійним обстеженням, в зв’язку з тим, що насадження пошкоджене кореневою гниллю. Згодом на цій ділянці обіцяють створити новий ліс.

У свою чергу, ми й надалі слідкуватимемо за подальшим розвитком подій навколо лісу у Гаркушинцях.

Стрічка новин