На початку лютого українці почувають себе спокійніше, аніж наприкінці минулого року

Україна на карантині: моніторинг суспільних настроїв. Опитування з такої теми провели 6-8 лютого представники соціологічної групи «Рейтинг». Один з висновків – загалом на початку лютого українці почувають себе спокійніше, аніж наприкінці минулого року. Виняток – ті, хто відслідковує новини про COVID-19. Детальніше про результати соцопитування нам скайп-зв’язком розповів директор «Рейтингу» Олексій Антипович.

За новинами про пандемію слідкують 49% громадян, тоді як 24% роблять це інколи, 16% – рідко. 11% українців взагалі не цікавляться новинами. Порівняно з часом звістки про появу пандемії – квітнем-травнем минулого року – зацікавленість українців цією темою дещо знижується, але все це відбувається хвильоподібно. Так наприкінці минулого року спостерігалося зростання, бо люди активно обговорювали введення локдауну, аналізує соціолог.

Олексій Антипович, директор соціологічної групи «Рейтинг»

- Зараз знов відбувається спад, це пов’язано з тим, що українець звик жити в умовах пандемії. Коронавірус його вже менше лякає. Найбільше хвилюються через своє здоров’я, можливість близьких захворіти жінки і люди старшого віку, і це об’єктивно. І тут немає ніякої різниці від регіонів України, міст чи сіл.

47% українців почувають себе спокійно, але 23% опитаних все ж таки описують свій емоційний настрій, як напружений. Настрій українців дещо змінився порівняно з листопадом. Тоді 70% опитаних заявляли, що хвилюються через те, що хтось з їхніх близьких захворіє на коронавірус. Водночас, 41% вважали свій настрій спокійним. Дії влади щодо боротьби з COVID-19 непогано оцінюює більшість українців, говорить Олексій Антипович.

Олексій Антипович, директор соціологічної групи «Рейтинг»

- Дехто вважає, що ці заходи надто м’які, це приблизно кожен п’ятий українець, і кожен десятий вважає, що ці дії є занадто жорсткими в питанні боротьби з коронавірусом. На загал особистими заходами безпеки щодо запобігання захворювання коронавірусом, то українці однозначно користуються масками, однозначно миють, дезинфікують руки. А от рукавиці українець майже не використовує.

Тож українці все менше користуються засобами індивідуального захисту. Хоча 78% опитаних стверджують, що про маску не забувають. 18% носять інколи або рідко, 4% – майже ніколи. 63% часто дезінфікують руки, 28% – інколи або рідко, 8% – майже ніколи. Лише кожен десятий часто використовує захисні рукавиці. Соціологи також з'ясували, що 39% опитаних задоволені роботою Президента в боротьбі з епідемією коронавіруса, 57% – не задоволені. Діяльністю МОЗ задоволені 33%, незадоволені – 65%.

Олексій Антипович, директор соціологічної групи «Рейтинг»

- МВС – майже 30% задоволені тим, як вони протидіють коронавірусу, а то Кабмін і Верховна Рада лише близько 20-25% українців вважають що вони задоволені тим, як ці органи влади протидіють коронавірусу. На загал щодо Президента і МОЗ маємо понад 50%, десь під 60% рівень незадоволення тим, як влада протидіє.

Всього у форматі телефонного інтерв’ю соціологами «Рейтингу» було опитано дві з половиною тисячі респондентів віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Помилка репрезентативності дослідження – не більше 2,0%.

Стрічка новин