Танення льодовиків Арктики призведе до рекордних викидів вуглекислого газу

Танення льодовиків Арктики призведе до рекордних викидів вуглекислого газу

Танення льодовиків активізує мікробів, які зроблять поглинання планетою вуглекислого газу більш нестабільним.

Вчені поділилися черговим відкриттям у сфері вивчення факту глобального потепління: внаслідок танення арктичних льодовиків, кількість виділеного вуглекислого газу може перевищити всі озвучені прогнози в чотири рази, передає ДТ з посиланням на Science alert.

Мікроби в арктичній вічній мерзлоті активуються при підвищеній температурі і можуть зробити поглинання планетою вуглекислого газу більш нестабільним. Залізо пов'язує в грунті, як вважають фахівці, 5% CO2 від усієї кількості на планеті. У разі потепління зазначені мікроби послаблять ці зв'язки і звільнять весь вміст.

"Якщо бактерії дійсно підривають здатність заліза вловлювати вуглець по всій Арктиці, дослідники попереджають, що танення вічної мерзлоти може привести до набагато більшого викиду вуглецю, ніж передбачалося навіть в наших гірших сценаріях", - зазначено в Science alert.

Відкриття було підтверджено в результаті дослідження болотистій місцевості на півночі Швеції. Міжнародна група вчених за три роки зібрала три основних зразка грунту в болоті Стордален в Абіско. Таке відкриття обіцяє змінити погляд на поточні кліматичні моделі, так як результати відображають широко поширені умови.

"Це означає, що у нас є великий новий джерело викидів CO2, який необхідно включити в кліматичні моделі і більш ретельно вивчити", - сказав Карстен В. Мюллер, який вивчає органічна речовина грунту в Копенгагенському університеті.

Стрічка новин