Українці мають перевести трудові книжки в електронний формат

5 лютого Верховна рада прийняла закопроєкт про поетапний перехід із паперової трудової книжки на електронну. Його планують здійснити за 5 років. За цей час на Полтавщині потрібно перевести в електронний формат понад 400 тисяч трудових. На перехідний період будуть дійсними як паперові варіанти, так і електронні. Які переваги матиме електронна трудова книжка, дізнавалася Іванна Бурлака.

З прийняттям відповідного законопроєкту  на кожного громадянина України накладається обов’язок зробити трудову книжку в електронній формі і оформити її через Пенсійний фонд до Державного реєстру застрахованих осіб. 

Володимир Носенко, перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській обл.

- Перш за все - це буде реалізовано право працівника на автоматичне призначення пенсії відразу після того, як він досягне пенсійного віку. Звернення, відстоювання в чергах, в кабінетах до працівників Пенсійного фонду не потрібно буде. Коли людина досягає пенсійного віку, вона може звернутися особисто, або ж через веб-портал (за допомогою власного електронного цифрового підпису) і подати заяву на призначення пенсії. 

Щоб оформити електронну трудову книжку, потрібно:

1. Взяти паперову трудову книжку, і перевірити, чи правильно зроблені у ній всі записи. Помилкою вважається не читабельна печатка, відсутній наказ "Про прийом на роботу", а також записи, які закреслені чи витерті. Звірятися потрібно з інструкцією ведення трудових книжок.

2. Перевести її в електронний формат за допомогою сканування чи фотографування. Фото має бути кольоровими, і мати той формат файлу, що передбачений на веб-порталі Пенсійного фонду.

3. Розмістити відповідні записи на своїй персональній сторінці на порталі електронних послуг Пенсійного фонду.

Після того, як інформацію опрацюють фахівці Пенсійного фонду, людина зможе побачити всю історію трудових відносин та свій стаж. Якщо у вас є документи про стаж, що не зазначений у трудовій книжці, додайте їх самостійно. 

Володимир Носенко, перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській обл.

- Система електронних трудових книжок чудово зарекомендувала себе в інших країнах світу. Люди накопичують дані про свою роботу в електронних реєстрах, і там процес призначення пенсій відбувається автоматично вже давно і без тих проблем, які ми маємо зараз на даному етапі.

Електронна трудова - це гарантія, що ваші дані не загубляться після зміни роботи, зокрема через ліквідацію підприємства. Якщо виникають питання по оформленню електронної трудової книжки, звертайтеся до працівників Пенсійного фонду.

Стрічка новин