Понад 2000 підприємств в Україні скористалися Державною програмою кредитування 5-7-9%

Покликана вона створити сприятливі умови для розвитку власного бізнесу в Україні. Презентували її в березні минулого року представникам мікро та малого бізнесу. Зараз же Уряд планує розширити межі кредитування.

Державну програму кредитування під 5-7-9% презентували минулого року. Її адаптували під умови карантину, щоб у першу чергу підтримати малий та середній бізнес. 

Денис Шмигаль, Прем’єр-міністр України

- На сьогоднішній день параметри виконання цієї програми – це більше 20-ти мільярдів рефінансованих або виданих нових кредитів і порядку 19 тисяч підприємств, які скористалися цією програмою. Уряд має намір продовжувати її роботу, навіть розширити показники з точки зору кількості коштів, які може держава надавати для підтримки бізнесів. І також пом’якшення інших умов для малого і середнього бізнесу.

Прем’єр-міністр зазначив: зараз Уряд хоче розширити межі для середнього бізнесу, щоб більший середній бізнес також міг скористатися цією програмою. Найближчими тижнями вже планують представити нові межі. Такі кредити видаються на розширення бізнесу та розширення виробництва. 

Лариса Антонець, начальник відділу економічного розвитку підприємництва Полтавської ОДА

- На сьогодні фонд розвитку підприємництва через уповноважені банки надає такі можливості фінансові, підтримку підприємцям.

Надають такі можливості Приватбанк, ПУМБ, UKRSIBBANK, Укргазбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк та Райффайзен Банк Аваль. Скористалися кредитами цих банків і на Полтавщині.

Лариса Антонець, начальник відділу економічного розвитку підприємництва Полтавської ОДА

- На сьогодні програмою вже скористалися підприємці Полтавщини – 319 кредитних угод заключено на загальну суму 627, 5 мільйонів гривень.

Ці кредити досить доступні для підприємців, упродовж 5-ти років ними можуть скористатися: на реконструкцію будівель і споруд та придбання техніки.

Лариса Антонець, начальник відділу економічного розвитку підприємництва Полтавської ОДА

- Для підприємця достатньо мати реальний бізнес-план, який готовий впроваджувати, створювати робочі місця, і зберігати ці робочі місця – 50% фонду заробітної плати, він повинен зберігати впродовж кредитної підтримки. І мати позитивну кредитну історію.

Найбільше кредитів беруть саме на сільськогосподарську техніку та сонячні батареї.

Стрічка новин