Чи планують українці дарувати подарунки на День святого Валентина?

Цієї неділі, 14 лютого, традиційно у світі відзначатиметься романтичне свято – День святого Валентина. Існує думка, що його впровадження – це маркетинговий хід. В різних країнах світу існують особливі традиційні дарунки в цей день. Оскільки це свято набуло популярності і в нашій країні, то й традиція дарувати щось своїм коханим стала обов’язковою. Як ставляться українці до цього свята? Соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила результати цьогорічного опитування.

Опитування, проведене 6-8 лютого серед двох з половиною тисяч українців віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, показало, що за два останні роки на шість відсотків – з 49 до 55 – зріс показник тих, хто планує дарувати подарунки на День святого Валентина. Водночас, 43% робити це не планують.

Любомир Мисів, заступник директора соціологічної групи «Рейтинг»

- Найбільш цікаво, що це свято залишається святом молоді і в першу чергу тих, хто ще хоче побудувати стосунки, а не тих, хто вже має більш сталі, або одружені, або довго прожили разом. Якщо ми говоримо про молодь, то майже 80% категорії 18-35 будуть дарувати подарунки на цей день своїм коханим або близьким. Щодо гендерної відмінності, то цікаво, що в цей день подарунки більше даруватимуть чоловіки – дві третини збираються це зробити. Серед жінок найбільше тих, хто очікує подарунки, аніж буде їх дарувати.

Тож для 43% опитаних українців важливіше бути коханими, ще для 38% – кохати самим. Для молоді, чоловіків, а також людей, які перебувають у стосунках менше 3-х років, важливіше кохати самим. Натомість жінки більше надають перевагу бути коханими.

Опитування проводилося методом телефонного інтерв'ю. Помилка репрезентативності дослідження – не більше 2,0%. 

Стрічка новин