Українці готові пожертвувати своїми правами, щоб подолати COVID

Українці готові пожертвувати своїми правами, щоб подолати COVID

68% українців готові пожертвувати своїми правами, щоб допомогти у боротьбі з коронавірусом.

Джерело: результати опитування Фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, а також дані дослідження Міжнародної асоціації Геллап в кінці 2020 року

Дослівно: "Майже три чверті респондентів з усього світу висловлюють готовність пожертвувати деякими своїми правами людини, якщо це допоможе запобігти поширенню захворювання. В Україні таких 68%".

Деталі: Чверть усіх респондентів у світі не готові пожертвувати своїми правами, щоб допомогти подолати пандемію.

Соціологи відзначають, що наразі спостерігається явна тенденція до зменшення кількості готових жертвувати своїми правами. У перші хвилі глобальних опитувань навесні 2020 року готовність поступитися правами людини в усьому світі досягала 80%.

Наразі до 90% населення Грузії і В'єтнаму заявляють, що вони готові відмовитися від деяких своїх прав заради боротьби з вірусом, значна частка таких респондентів спостерігається і в Німеччині, Кот-д'Івуарі, Вірменії, Іраку, Киргизстані, Австрії.

Не воліють відмовлятися від своїх прав, навіть якщо це допоможе запобігти поширенню вірусу, в Росії, Латинській Америці, Східному Євросоюзі та США. Найбільша частка неохочих поступатися своїми правами в Японії, Мексиці, Перу, Палестині та країнах східної частини ЄС.

75% опитаних у світі згодні або повністю згодні з тим, що обмеження на поїздки між країнами прийнятні для боротьби з поширенням коронавірусу. 22% не згодні або категорично не згодні з цим.

У таких регіонах, як Австралія, Східна Азія, США і ЄС (особливо в західних країнах ЄС) позитивні відповіді досягають понад 80% всіх відповідей (навіть 91% в Австралії).

Більше половини жителів України (58%) також схвалюють обмеження на поїздки між країнами як засіб запобігання поширенню захворюваності на COVID-19. Вивчення ставлення до коронавірусної кризи Міжнародною асоціацією Геллап охопило 47 країн світу і близько 45000 дорослих громадян, що становить близько 2/3 населення світу.

Протягом усього 2020 року Геллап стежила за розвитком ставлення населення до пандемії. В оприлюдненому дослідженні представлені дані четвертої хвилі моніторингу.

В Україні опитування проводили Фондом Демократичні ініціативи і КМІС на початку грудня 2020 року. Методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 1 тисячу людей у віці від 18 років і старше по всій території України, за винятком анексованого Криму і окупованих територій Донбасу.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує 3,5%.

Стрічка новин