Кожна область України отримає безкоштовну екологічну книжку для дітей

Її написав київський громадський діяч. Збірка містить історії, де через фантастичні сюжети діти дізнаються про зміни клімату, забруднення Чорного моря пластиком та правильну утилізацію батарейок. Де розповсюджуватимуть книжку та в чому її особливість, знає наша київська кореспондентка Лідія Дмитрашко.

- Я вимикаю світло в кімнаті, коли я звідти виходжу.

Таким чином першокласниця Софія долучається до енергоефективності. Вона прагне зберегти природні ресурси та вже вміє читати, тому і взяла до рук екологічну книжку.

- Еко історії для моїх маленьких друзів.

Берегти природу школярку змалечку навчає мама. Говорить, краще це робити власним прикладом. 

Вікторія, мати, навчає дітей екологічній поведінці

- Пластикові пляшки ми викидаємо окремо в контейнер, батарейки ми теж складаємо, збираємо. І відносимо в окремі місця де їх приймають. Також ми купуємо лампочки енергозберігаючі замість звичайних.

Уся родина дотримується простих екологічних правил. Навіть сортування пластику сестри перетворили на веселу забавку.

Аліна, школярка

- Ми сортуємо сміття, а використані батарейки ми відносимо в спеціальні бокси у магазинах. Також, коли ми ходимо до магазину, ми використувуємо еко-сумки замість пакетів. Я дотримуюся цих правил, щоб зберегти ресурси планети та привчаю до цього свою молодшу сестру.

Дівчата навчилися економити воду, вчасно закривати кран та не забруднювати водойми. 

- Ми ж складаємося із води.

Такі прості правила турботливого ставлення до природи тепер зібрані в екологічній книжці для дітей. Її автор прагнув привчити до екології сина, тепер сподівається привити корисні звички усім українським малюкам. 

Богдан Красавцев, голова ГО «Екологічна нація»

- Я зрозумів, що з дітьми можна про це говорити позитивною мовою. І починати з простих речей. Просто не залишати пляшку біля води, бо ця водойма її забере. І там у нас є історія, яка присвячена забрудненню Чорного моря, яке потерпає від пластикових островів. Є історія про те, що треба відмовлятися від фосфатних мийних засобів, тому що вода зеленішає.

Книга «Екологічні історії для моїх маленьких друзів» – двомовна. Вона написана українською і англійською. Тому корисна буде як для школярів молодших, так і середніх класів.

- Земля у нас неначе сидить і читає книжку дітлахам на Сонці і на Місяці. Вони уважно слухають цю планету.

Книгу випустили накладом у тисячу примірників. Тепер безкоштовно надсилають по українських школах та бібліотеках.

Богдан Красавцев, голова ГО «Екологічна нація»

- Ми розповсюджуємо її по регіонах, включно з Полтавщиною, ми отримуємо заявки попередньо, нам залишають. У нас є 3 заявки від Полтавської області, ми її відправляємо. Книжка безкоштовна. Єдине, що ви сплачуєте за доставку.

Зі школярами у регіонах автор також проводить онлайн-бесіди. Замовити книгу можна на сторінці у фейсбуці «Я є еко».

Стрічка новин