У Полтаві презентували Програму розвитку ветеранів

Програму захисту та підтримки членів сімей полеглих учасників АТО, ООС, учасників АТО, ООС та їхніх родин презентувала ексміністерка у справах ветеранів України Оксана Коляда. Вона зустрілась з депутатами Полтавської міської ради. Що передбачає програма підтримки ветеранів у Полтаві – дивіться у сюжеті. 

Представники міської влади зібрались у депутатський кімнаті. Наголосили на тому, що ветеранські організації потрібно об'єднати.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Мета і ціль цієї зустрічі – об’єднати всіх без виключення хлопців, які пройшли цю зону АТО під одним прапором.

Сергій Іващенко, депутат Полтавської міської ради 

- Дуже велика є проблема у тому, що є розпорошеність багатьох ветеранських організацій і розпорошено це все по бюджету. Тому є нагальна потреба у створенні єдиної програми підтримки ветеранів.

Програма захисту та підтримки учасників АТО та ООС та їхніх родин у Полтаві передбачає: забезпечення житлом, підтримка започаткування та розвитку бізнесу членів сімей полеглих бійців, створення та відкриття комунальної організації «Ветеранський простір», створення музею АТО, впровадження програм психологічної реабілітації та інше. 

Оксана Коляда, ексміністерка у справах ветеранів України

- Все, що розробили ветерани тут, співпадає з нашою програмою розвитку, яку ми привезли, яку ми розробили типову. Тому що не можна говорити про те, що ця програма є таким рецептом для кожного міста і для кожної області. Тому що почнемо з вихідних даних, які у кожній області є різні. Це кількість ветеранів, військові частини, які брали участь, наявність пунктів постійної дислокації, число поранених, віку, вид бізнесу, яким вони займаються.

В Україні створюються заклади, хаби, де ветерани можуть отримати допомогу. Кожен проєкт із розвитку ветеранського простору адаптується до потреб області. Загальну програму розвитку ветеранів розробила команда громадської організації «Простір можливостей».

Оксана Коляда, ексміністерка у справах ветеранів України

- Страх місцевої влади, коли вони бачать цю програму розвитку, що вона передбачає шалене якесь додаткове фінансування. У цьому ключі я скажу, що якщо збалансувати державний і місцевий бюджет, можливо, міжнародно-технічну допомогу і донорський бюджет, то не так страшно виглядає. По-друге, цю програму не обов’язково реалізовувати у 21-му році. Її можна планом реалізації розтягнути на 3, а то і на 5 років.

Стрічка новин