У Полтаві пройшла панахида за воїнами, які загинули у 2020 році

Сьогодні у Полтаві, в Свято-Успенському кафедральному соборі Православної Церкви України, відбулася панахида за воїнами, які загинули у 2020 році в російсько-українській війні. Це військові Збройних сил України, Національної гвардії та інших структур, залучених до виконання завдань Операції об’єднаних сил. Пошанування пам‘яті українських героїв, які загинули у боях з російськими окупантами і проросійськими сепаратистами, започаткували торік представники Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті спільно з Полтавською єпархією ПЦУ.

Торік на російсько-українському фронті загинуло 56 військових, серед них – одна жінка. Їх фотографії були виставлені у приміщенні Свято-Успенського собору, деякі з них тримали курсанти Полтавського військового коледжу сержантського складу Інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут. Серед загиблих – і 22-річний мешканець села Вирішальне Сенчанської ОТГ Максим Хітайлов. Він у квітні 2019-го вступив до ЗСУ на військову службу за контрактом, був гранатометник мотопіхотного батальйону 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних запорожців та загинув 18 лютого 2020 року у бою на Луганщині, коли російсько-окупаційні війська посунули в масований наступ.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ

- Ми мусимо розуміти, що за кожною втратою до нас звертаються майбутні покоління українців, і ті, хто відійшов у вічність, щоб ми мінялися. Бо від нас залежить, якою буде наша країна. Я певний, що Україні бути, вона буде, як держава, але змінитися на краще, вона зможе лише тоді, коли кожен з нас почне міняти себе, і оці наші хлопці, дівчата, які віддають життя, виконуючи свій обов’язок – громадський, християнський, людський, вони нам мають бути величезним стимулом для змін.

Владика Федір наголосив, що така панахида – це наш християнський обов’язок, нагадування усім нам, що російсько-українська війна триває, що ми маємо пам’ятати наших героїв, пам’ятати, якою ціною ми платимо за незалежність України.     

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській обл.

- Ми хочемо продемонструвати всьому суспільству, що про цих героїв не забули, продемонструвати сім’ям полеглих, що про них пам’ятають. І ще дуже важливо – постійно нагадувати полтавцям, усім співвітчизникам, що російсько-українська війна за незалежність України триває. І оці 56 полеглих героїв, ці смерті вони не марні, бо вони дають нам можливість сконцентруватися на вирішенні внутрішніх проблем, і мир на мирних територіях – це завдяки їх подвигу.

Насамкінець в Свято-Успенському кафедральному соборі Полтави поіменно згадали кожного з 56-ти полеглих Героїв та обставини їх загибелі. 

Стрічка новин