У Полтаві зібралися громади регіонального відділення Асоціації міст України

У Полтаві пройшли звітно-виборчі збори представників громад та членів Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України. Прослухали звіт за минулий рік, а також обговорили основні напрямки роботи на 2021 для громад. Про це дивіться у наступному сюжеті.

Асоціація міст України після місцевих виборів проводить збори сільських, селищних та міських голів, представників громад по всій Україні. Мета цих зборів – визначити делегатів, які будуть представляти свою область на загальноукраїнській конференції. 

Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України

- Відповідно, це робиться для того, щоб були конструктивні перемовини із центральною владою. От останній приклад, це підписання меморандуму з Урядом. Ми як організація, яка майже 30 років в Україні, маємо свою структуру. Вона відкрита, проходить через голосування. Тому це дуже визначна подія для того, щоб згуртувати місцеве самоврядування в кожній області і потім на національному рівні представити план взаємодій із центральною владою.

На Полтавщині співпраця між місцевим самоврядуванням та облдержадміністрацією йде на високому рівні. Президентські програми, які були презентовані, націлені саме на розвиток громади. Не соромляться на засіданнях обговорювати і проблеми громад.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Зараз йде наступний, вже завершальний етап, реформи децентралізації, ми маємо говорити про те, що там мають бути створені усі умови для надання соціальних послуг. Це найболючіше питання. Тому що, відверто кажучи, не у всіх громадах створені такі відділи, які мають бути створені. Тому що ці повноваження від ліквідованих райдержадміністрацій переходять до громад.

Олег Синєгубов наголосив: облдержадміністрація разом із громадами буде й надалі спільно напрацьовувати пропозиції та доносити їх до керівництва держави. Самі ж голови новостворених ТГ говорять: Асоціація міст України є потужним помічником у вирішенні законодавчих питань та питань децентралізації в цілому.

Микола Різник, голова Опішнянської ТГ

- У нас сьогодні багато цікавих і фінансових питань, коли почне надходити акциз, і законодавчих питань, ті, що зараз винесені на обговорення. І по старостатам, і по тому, що з нами взагалі буде далі. Чи буде продовжуватися процес децентралізації, чи буде згортання і навантаження нас повноваженнями.

На зборах розглянули питання медицина, освіти, а також обговорили регуляцію комунальних тарифів.

Стрічка новин