Полтавщина увійшла до пілотного проєкту з впровадження електронного обліку об’єктів культурної спадщини

Полтавщина увійшла до пілотного проєкту з впровадження електронного обліку об’єктів культурної спадщини

Наповнювати систему даними про пам’ятки та щойно виявлені об’єкти культурної спадщини почнуть з 15 лютого по 16 квітня цього року. 

Роботу проводитиме департамент культури і туризму Полтавської ОДА. Пілотний проєкт реалізовуватиметься з метою  практичного напрацювання необхідних та важливих аспектів наповнення та функціонування електронної платформи з наступним впровадженням його на загальнонаціональному рівні, повідомляють на сайті адміністрації.

"Полтавська область стала учасником пілотного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики України, який передбачає створення електронного обліку об’єктів культурної спадщини «Державний реєстр нерухомих пам’яток України». До пілоту ввійшла й Сумська область. У цій базі буде відображено всю інформацію про ту чи іншу пам’ятку", – розповіла заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

На території області розміщено 2016 пам’яток культурної спадщини та майже 600 щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.

Учасники пілотного проєкту використовують на безоплатній основі тестову версію інформаційної системи. Інформацією можуть користуватися  з використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, використання електронної системи сприятиме взаємодії органів виконавчої влади щодо об’єктів культурної спадщини відповідно до законодавства.

"Державний реєстр нерухомих пам’яток України" стане єдиною інформаційно-телекомунікаційною системою, що зможе забезпечити створення, внесення, накопичення, використання, зберігання, захист, облік та надання інформації у сфері охорони культурної спадщини.

Стрічка новин