Як київські комунальники справляються із сніговою стихією?

Столиця, як і багато регіонів країни, продовжує боротьбу зі стихією. За даними синоптиків, за дві доби в Києві випало 35 сантиметрів опадів. Дорожники та бригади комунальників із ручного прибирання працюють на вулицях столиці в посиленому режимі. Яка ситуація на дорогах та зі столичним громадським транспортом, дізнавалася наша київська кореспондентка Лідія Дмитрашко.

35 сантиметрів снігу насипало у столиці за дві доби. Борються із негодою комунальники цілодобово. Минулої ночі на вулицях столиці розчищали сніг понад 440 одиниць спецтехніки та 40 бригад із ручного прибирання. За ніч із Києва вивезли понад 3 тисячі тонн снігу. Зранку кількість снігоприбиральних машин збільшили до 470.

Віталій Кличко, Київський міський голова

- Ми запропонували батькам, у кого є така можливість, поки залишати дітей вдома. Педагогічні колективи київських шкіл організували процеси у змішаному форматі, з можливістю для школярів дистанційного навчання.

Міська влада закликає водіїв користуватися громадським транспортом та не ускладнювати роботу снігоприбиральної техніки. За минулу добу у місті евакуювали понад 140 авто, що заважали прибиранню вулиці.

Віталій Кличко, Київський міський голова

- Також хочу нагадати, що із 8 лютого в Київ обмежили в’їзд фур. Це призвело до скупчення великогабаритних авто на основних в’їздах у столицю. Щоб ліквідувати затори, поліція дозволила вантажівкам - по кілька авто - проїжджати через місто. Такий режим залишиться до 11 лютого.

Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА

- На в’їзді з сторони Житомира фури стали вже в три ряди. Фактично було заблоковано в’їзд. У таких ситуаціях поліція регулює рух у залежності від необхідності. Тому порціями фури запускаються під наглядом поліції.

Практично весь рухомий склад громадського транспорту, незважаючи на складні погодні умови, зранку вийшов на маршрути в місті. Щоправда, курсує він з порушенням графіку.

Богдан, киянин 

- Метро працює, транспорт працює. Те, що люди машинами зловживають і катаються – то я би не радив узимку в такий сніг, їздити на роботу можна і громадським транспортом. І дешевше, і цікавіше, і розгрузити дороги для комунального транспорту, для швидкої, не дай Бог.

Олексій, киянин

- Не почищені дороги. У поганому стані, багато снігу. Рух обмежено.

Марія, киянка

- Не знаю, як в центрі, я на Деміївськой живу. То погано розчищені вулиці.

Іван, киянин

- У центрі більш-менш нормально. А там, в спальних районах, не дуже.

- А як громадський транспорт? 

- Нормально.

Тим часом синоптики дають невтішний прогноз. Снігопади триватимуть ще кілька днів із різною інтенсивністю. А в кінці тижня очікується різке зниження температури повітря. Столичні рятувальники вже облаштували на в’їздах до Києва 8 пунктів обігріву для водіїв.

Стрічка новин