Рішення про закриття трьох телеканалів підтримала майже половина українців

49% опитаних, а це майже половина українців, підтримують санкції щодо телеканалів ZIK, NewsOne та «112 Україна», які належать народному депутату від «Опозиційної платформи – За життя» Тарасу Козаку. Водночас, 41% не підтримує санкції. Про це свідчать результати оприлюдненого сьогодні опитування соціологічної групи «Рейтинг», яке проводили 6-8 лютого. Детальніше про нього нам скайп-зв’язком розповів директор «Рейтингу» Олексій Антипович.

Загалом 78% респондентів заявили, що чули про рішення РНБО щодо санкцій, яке підписав президент України Володимир Зеленський. 21% не чув про таке рішення. Для порівняння, 3-4 лютого про блокування телеканалів знав 61% українців.

Олексій Антипович, директор соціологічної групи «Рейтинг»

- Підтримують таке рішення половина українців, 41% не підтримує, але серед тих, хто чули, близько 60% підтримують власне заборону тих телеканалів, і різниці тут в регіонах немає. В Києві підтримка понад 80, на Півдні – 70%.

З моменту введення санкцій рівень підтримки цього рішення зріс з 42 до 49%, натомість, кількість критиків зменшилась з 47 до 41%.

Про блокування трьох телеканалів, звісно, найбільше знають люди старшого покоління, які частіше дивляться телевізор, говорить Олексій Антипович. 

Олексій Антипович, директор соціологічної групи «Рейтинг»

- Найбільше підтримує молодь, майже 50%, старше покоління – 51%. Знов таки, немає особливої різниці, єдине, що от вже про підтримку цього рішення з’являється певна регіональна специфіка. Якщо Київ, Захід, Центр – це 60, чи майже 60% підтримують таке рішення, то на Півдні, Сході майже 60% не підтримують таке рішення, хоча підтримує 30-36%. В електоральному плані тільки електорат Юлії Тимошенко поділився в своїх думках майже порівну, електорат Юрія Бойка, партії ОПЗЖ, звичайно, в абсолютній більшості три чверті не підтримує, а електорати всіх інших політиків чи партій підтримують таке рішення – 60, 70 відсотків. Навіть прихильники Бойка, 18% яких підтримують заборону власне тих телеканалів.

Соціологи «Рейтингу» методом телефонного інтерв'ю опитали дві з половиною тисячі респондентів віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження – не більше 2,0%. 

Стрічка новин