Кабмін пом'якшив карантин для масових заходів

До постанови №1236 від 9 грудня щодо встановлення карантину в Україні внесли зміни. Тож відтепер дозволяється приймати відвідувачів у закладах культури та проводити публічні наукові, освітні та професійні заходи – за наповненості до 50% місць. Більш детально розповість Анна Ружін, яка встигла поспілкуватися з директором Полтавської філармонії про подальшу концертну діяльність.

Відтак, дозволяється приймати відвідувачів у закладах культури та проводити публічні наукові, освітні та професійні заходи – за наповненості до 50% місць (розміщення з вільним місцем поруч, спереду та позаду) у залі або з розрахунку одна людина на 5 кв м.

Раніше було заборонено проведення у розважальних закладах та закладах харчування святкових заходів, банкетів, майстер-класів, публічних подій. Також було заборонено приймати відвідувачів у музеях та на виставках у галереях, якщо в залах присутні більше 1 особи на 10 кв м.

Крім того, заборонялося проводити масові культурні заходи (зокрема, концерти), спортивні, соціальні, рекламні та інші заходи, якщо в них бере участь понад 20 осіб та недотримана дистанція у 1,5 метри між учасниками.

Анна Ружін, кореспондентка 

- 2020-й – рік викликів як для культури, так і для інших сфер. Але саме креативна індустрія, туризм та готельно-ресторанний бізнес понесли найбільші збитки через коронавірус.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко зазначив: до ключових проблем належить і недостатній рівень заробітної плати. У сфері мистецтва і розваг вона на 11% менше, ніж по країні, а у бібліотеках та музеях – на 27% менше.  Змінити такий показник у сторону здорової рівності з іншими галузями – пріоритет на 2021-й.

Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України

- Ми розуміємо, що у креативній економіці задіяно 4% населення, що генерують 4% до ВВП України. За нашими підрахунками, незвачаючи, що сфера частово тінізована, то вона впала вполовину минулого року.

У Полтавській обласній філармонії планують відновити виступи, уже готують концертну програму. Перший виступ камерного оркестру провели у Ляльковому театрі 9 лютого. 

Олег Тищик, директор Полтавської обласної філармонії

- Всі заходи у нас будуть проводитися із дотриманням протиепідемічних норм, карантинних норм. Це і обов'язкове вимірювання температури, і так, як вчора на концерті, обов'язково всі в масках. Обов'язкова розсадка, як нам рекомендують в МОЗ: розсадка через місце, або якщо два занято, то два пустих має бути, або в шахматному порядку. Це ми неухильно дотримуємося і порушень абсолютно ніяких немає. Глядачі і слухачі адекватно це сприймають.

Олег Тищик зазначає, артисти дуже скучили за глядачем і раді, що знову є можливість радувати своїми виступами на сцені. 

Олег Тищик, директор Полтавської обласної філармонії

- Люди вже скучили, коли дзвонять на довідкову лінію до наших адміністраторів і запитують, що це за концерт, яка програма? Ясно, що вони хочуть. Деякі взагалі купили на три концерти квитки. Люди скучають, їм не вистачає цього.

Тож наступний концерт планують провести уже 14 лютого. 

Стрічка новин