Кабмін пом'якшив карантин для масових заходів

До постанови №1236 від 9 грудня щодо встановлення карантину в Україні внесли зміни. Тож відтепер дозволяється приймати відвідувачів у закладах культури та проводити публічні наукові, освітні та професійні заходи – за наповненості до 50% місць. Більш детально розповість Анна Ружін, яка встигла поспілкуватися з директором Полтавської філармонії про подальшу концертну діяльність.

Відтак, дозволяється приймати відвідувачів у закладах культури та проводити публічні наукові, освітні та професійні заходи – за наповненості до 50% місць (розміщення з вільним місцем поруч, спереду та позаду) у залі або з розрахунку одна людина на 5 кв м.

Раніше було заборонено проведення у розважальних закладах та закладах харчування святкових заходів, банкетів, майстер-класів, публічних подій. Також було заборонено приймати відвідувачів у музеях та на виставках у галереях, якщо в залах присутні більше 1 особи на 10 кв м.

Крім того, заборонялося проводити масові культурні заходи (зокрема, концерти), спортивні, соціальні, рекламні та інші заходи, якщо в них бере участь понад 20 осіб та недотримана дистанція у 1,5 метри між учасниками.

Анна Ружін, кореспондентка 

- 2020-й – рік викликів як для культури, так і для інших сфер. Але саме креативна індустрія, туризм та готельно-ресторанний бізнес понесли найбільші збитки через коронавірус.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко зазначив: до ключових проблем належить і недостатній рівень заробітної плати. У сфері мистецтва і розваг вона на 11% менше, ніж по країні, а у бібліотеках та музеях – на 27% менше.  Змінити такий показник у сторону здорової рівності з іншими галузями – пріоритет на 2021-й.

Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України

- Ми розуміємо, що у креативній економіці задіяно 4% населення, що генерують 4% до ВВП України. За нашими підрахунками, незвачаючи, що сфера частово тінізована, то вона впала вполовину минулого року.

У Полтавській обласній філармонії планують відновити виступи, уже готують концертну програму. Перший виступ камерного оркестру провели у Ляльковому театрі 9 лютого. 

Олег Тищик, директор Полтавської обласної філармонії

- Всі заходи у нас будуть проводитися із дотриманням протиепідемічних норм, карантинних норм. Це і обов'язкове вимірювання температури, і так, як вчора на концерті, обов'язково всі в масках. Обов'язкова розсадка, як нам рекомендують в МОЗ: розсадка через місце, або якщо два занято, то два пустих має бути, або в шахматному порядку. Це ми неухильно дотримуємося і порушень абсолютно ніяких немає. Глядачі і слухачі адекватно це сприймають.

Олег Тищик зазначає, артисти дуже скучили за глядачем і раді, що знову є можливість радувати своїми виступами на сцені. 

Олег Тищик, директор Полтавської обласної філармонії

- Люди вже скучили, коли дзвонять на довідкову лінію до наших адміністраторів і запитують, що це за концерт, яка програма? Ясно, що вони хочуть. Деякі взагалі купили на три концерти квитки. Люди скучають, їм не вистачає цього.

Тож наступний концерт планують провести уже 14 лютого. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію