Реабілітуватися учасникам бойових дій допомагає спорт

У Полтаві відбувся турнір із настільного тенісу ветеранів АТО. Змагання проходили у фойє адміністративної будівлі Полтавської обласної ради.

У фойє, перед входом до сесійної зали, облаштували пересувні тенісні столи. Коротке шикування учасників, гімн, пояснення правил турніру. І змагання почалися.

Олександр Товпига, начальник відділу у Полтавській області Міністерства у справах ветеранів

- Взагалі у нас в області це перші змагання такого рангу. Зібралися хлопці з усієї нашої області, із різних громадських організацій. Це буде майданчик для знайомства і подальшої співпраці.

Сергій Чумак, голова Полтавського обласного осередку «Союз осіб із інвалідністю України»

- Тут, починаючи від 30 з лишнім років до 70 з лишнім років, – люди всі грають. І таку тенденцію ми будемо притримуватися і в подальшій роботі – для того, щоб не було різниці між одними ветеранами й іншими. Це дуже важливо.

Василь Павленко – учасник бойових дій на Донбасі. У 2015 брав участь у боях за Дебальцево та Світлодарськ. У теніс грає із дитинства. Переконує: ця гра допомагає одночасно і зосередитися, і відволіктися. Радіє, що на турнірі знайшов навіть нових друзів.

Василь Павленко, ветеран АТО

- Це приїхала вся область, багато людей. Із багатьма я познайомився, які були в зоні АТО, воювали. Нічого не боялися. А спорт допомагає нам реабілітуватися.

Віктор Трофименко, ветеран АТО

- Це хороший засіб, майданчик для комунікації, це трохи відчуття більшої залученості, більшої потреби, взаємопідтримка, хороші речі. Треба, щоб таке було частіше.

В обласній раді обіцяють: подібні заходи підтримуватимуть і надалі. Бо переконані: вони мають неабияку користь.

Олександр Лемешко, перший заступник голови Полтавської облради

- Це, у тому числі, уважне ставлення до наших учасників бойових дій, до наших ветеранів для того, щоб надати будь-яку можливу підтримку, у тому числі й організаційну, щоб вони могли реалізувати якісь свої можливості, поспілкуватися, познайомитися. І в подальшому вирішувати якісь програмні проєкти. Обласна рада завжди є партнером таких заходів.

Анатолій Васевич, кореспондент

- Близько тридцяти ветеранів антитерористичної операції брали участь у турнірі із настільного тенісу. Кажуть: отримали максимум задоволення не тільки від самої гри, а й від спілкування. А тому сподіваються, що подібні змагання стануть традиційними.

Стрічка новин