Податківці розпочали цикл зустрічей з керівниками ОТГ

Упродовж двох тижнів податківці Полтавщини зустрічатимуться із головами об’єднаних територіальних громад. Їх мета – роз’яснити актуальні питання податкового законодавства, визначити коло проблемних тем, намітити шляхи їх вирішення, та як наслідок – налагодити тісну співпрацю між фіскальною службою області та  об’єднаними територіальними громадами Полтавщини. Перше спілкування у такому новому форматі пройшло у приміщенні державної податкової інспекції у Полтаві.

На порядку денному зустрічей – такі актуальні питання, як порядок надання органам місцевого самоврядування звітності у розрізі джерел доходів про суми нарахованих та сплачених податків/зборів, суми податкового боргу та в розрізі платників податків-юридичних осіб, які сплачують податки на відповідних територіях; виконання ОТГ норм постанови Кабміну «Про затвердження Порядку та форми надання контролюючим органам в електронному вигляді інформації щодо ставок та податкових пільг із сплати місцевих податків або зборів»; особливості здійснення діяльності у сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, пальним та зберігання пального; декларування доходів громадян за 2020 рік, зокрема тих, які самостійно обробляють земельні ділянки та мають у власності сільськогосподарську техніку і надають послуги. 

Свої пропозиції надавали й очільники громад. Останні наголошували, що зараз першочерговим завданням всіх територіальних об’єднань є наповнення бюджету, і ніхто краще не допоможе їм в цьому, як податківці. 

Віталій Турпітько, Терешківський селищний голова

- Піднімається питання рентної плати під нашими газовими і нафтовими свердловинами. Ніхто взагалі не розуміє, хто, скільки, де, що добуває, які податки нам повинні надходити. Ми звертаємося по різним інстанціям, але всі розводять руками. Другий напрямок – це земля. Дуже часто підприємці чи фермери нечітко сплачують, тут податкова адміністрація може допомогти. Ми такі питання зараз вирішуємо в ручному режимі, дай бог, далі це буде ще краще вирішуватися.

Максим Яіцький, заступник начальника ГУ ДПС у Полтавській області          

- В ГУ ДПС у Полтавській області та податкових підрозділах на місцях завжди готові піти назустріч, врахувати всі перспективні пропозиції та відповісти на актуальні питання, що входять до компетенції органів ДПС.

Тож під час зустрічі фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області та представники об’єднаних територіальних громад регіону погодили шляхи вирішення проблемних питань. Також всі бажаючи мали змогу отримати від податківців тематичну друковану продукцію.

Стрічка новин