Суд конфіскував плавзасіб, який порушив кордон України

Вперше в історії незалежної України суд конфіскував плавзасіб, на якому було порушено кордон.

Швидкісний маломірний плавзасіб, на якому мешканці Подунав’я незаконно перетнули державний кордон, рішенням суду визнаний безпосереднім засобом і знаряддям вчинення правопорушення та конфіскований у дохід держави.

В жовтні минулого року близько 15 морських миль від о.Зміїний виявлено швидкісний моторний катер української реєстрації. Поза межами територіального моря рибалки здійснювали вилов риби, не отримавши відповідний дозвіл. Зрозумівши, що їх заскочили на гарячому, шукачі пригод чимдуж рушили у напрямку дельти річки Дунай. Сигнали про зупинку судна ними вперто ігнорувалися.

Кілька діб власник човна, він же капітан-правопорушник, переховувався, але все ж таки був виявлений та притягнутий до відповідальності за порушення державного кордону.

Судовий розгляд тривав майже три місяці. Громадянина України визнано винним у вчиненні правопорушення та накладено штраф у розмірі 5100 грн., а швидкісний катер конфісковано.

За інформацією з офіційного веб-сайту Кілійського районного суду, власник плавзасобу неодноразово притягувався до відповідальності, зокрема, і за незаконне перетинання кордону України. 

Стрічка новин