Українці найбільше довіряють Голові Верховної Ради і президенту

А ще близько половини виборців – за розпуск парламенту, Уряду і відставку Зеленського. Про це свідчать результати останнього опитування Центру Разумкова «Оцінка ситуації в країні, довіра до політиків, електоральні орієнтації громадян».

Українці досить песимістично оцінюють процеси, що відбуваються в країні. Лише 14% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 70% дотримуються думки, що події розвиваються в неправильному напрямі.

Михайло Міщенко, заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова

- Немає якихось особливих надій на те, що швидко зміниться економічна ситуація. Більшість вважають, що істотних змін не буде найближчим часом, а опитування в найбільш далеку перспективу є суперечливим. Приблизно рівна частина людей вважають, що ситуація погіршиться, покращиться або залишиться незмінною.

69% опитаних оцінюють економічну ситуацію в країні як «дуже погану» або «досить погану», і лише 2% – як «добру» або «дуже добру», а 26% – як «не погану і не добру». Дещо краще оцінюється опитаними рівень добробуту їх родини. 43% оцінюють його як «дуже» або «досить» поганий, 46% – як «не поганий і не добрий», 7% – як «добрий» або «дуже добрий».

Більшість респондентів висловлюють недовіру до всіх політиків, чиє прізвище було представлене в опитувальнику.

Михайло Міщенко, заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова

- Дещо більше довіряють голові Верховної Ради Разумкову, йому довіряють 32% опитаних, але не довіряють більше половини – 53%. Зеленському довіряють 26,5% не довіряють 65,5%.

Щодо інших відомих політиків, то до них довіра українців значно менша. Лідерам основних опозиційних сил не довіряють 70 і більше відсотків опитаних, зазначають соціологи Центру Разумкова. Дізнавалися вони, й кого б підтримали виборці, аби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради.

Михайло Міщенко, заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова

- Перші два місця за рівнем електоральної підтримки посідають партія «Слуга народу» і «Опозиційна платформа — За життя», за них готові голосувати 22% тих, хто визначився зі своїм електоральним вибором. Дещо менше у «Європейської Солідарності» – 18%, у «Батьківщини» – 10%, на межі прохідного бар’єру перебуває партія «Сила і честь», за неї готові голосувати 5%.

І ще одним із запитань було: За кого Ви проголосували б на виборах Президента України. Звісно, якби вони відбувалися найближчим часом.

Михайло Міщенко, заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова

- На виборах Президента найбільше голосів в першому турі отримав би  Володимир Зеленський – 23% тих, хто візьме участь у виборах. На другому місці – Юрій Бойко 20%, далі йде Порошенко – 18%, у Тимошенко – 11%, Смешко – 5%. Інші політики мають меншу підтримку виборців.

Відставку Уряду України підтримали б 54% респондентів, 28% були б проти. Дострокове припинення повноважень Верховної Ради України і проведення дострокових виборів до Верховної Ради підтримують 52% опитаних, не підтримують 31%. Дострокове припинення повноважень Президента України і проведення дострокових президентських виборів підтримали б 49% респондентів, не підтримали б – 34%. Дослідження проведене соціологічною службою з 29 січня по 3 лютого 2021 року методом інтерв’ю за місцем проживання респондентів. Було опитано дві тисячі 19 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Стрічка новин