Розпочато відбір номінантів на «Орден Святого Пантелеймона»

В Українській медичній стоматологічній академії відбулося засідання Регіональної ради «Ордену Святого Пантелеймона». Там оголосили про початок відбору номінантів області на присудження цієї відзнаки

«Орден Святого Пантелеймона» є громадською відзнакою, має професійно-фахову спрямованість і присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я. Серед цьогорічних номінацій: «Найкращий лікар», «Найкращий медичний працівник», «Новатор охорони здоров’я» тощо.

Валерій Похилько, голова Регіональної Ради Полтавської обл.

- Фактично це 8 номінацій ордену і 3 номінації на медалі. Є певні рамки для кандидатів відбору і їх послужний список, який робить їх достойними. Вибір робиться рішенням усіх членів Регіональної Ради. Наступний етап – в м.Київ, де проводиться ще один відбір експертної комісії. І потім Поважна Рада відбирає номінантів. Їх буде тільки на всю Україну 10 на орден і три на медалі.

Номіновані на цей орден можуть бути не тільки медики, а також волонтери чи ті, хто брав участь в гуманітарних акціях.

Вікторія Юфименко, секретар Регіональної Ради Полтавської обл.

- Право пропонувати кандидатури на присудження відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» мають: громадські організації, які працюють в галузі охорони здоров’я; об’єднання (організації) пацієнтів, церкви та релігійні організації; лікувальні та лікувально-профілактичні установи різних форм власності; фізичні особи, які вносять власну кандидатуру, або ж кандидатуру іншої особи; наукові та навчальні заклади і установи.

Головними критеріями відбору кандидатів є духовність, порядність, гуманізм, милосердя, професійний та особистий розвиток.

Валерій Похилько, голова Регіональної Ради Полтавської обл.

- Це досить широке коло, яке дотичне до такої гуманної професії, як лікування. Це ті люди, які допомогли в нашій області зробити медицину кращою.

Заяву на присудження медичного Оскару можна подати до 28 лютого.

Стрічка новин