У Києві відбулося відкрите тренування збірної України Ігор Нескорених

Вони захищали нашу країну в російсько-українській війні, а тепер боронять її на спортивній арені. У Києві відбулося відкрите тренування збірної України Ігор Нескорених. Хлопці та дівчата, які отримали поранення в зоні ООС, відновлюються фізично та морально за допомогою спорту. Як тренуються та на які результати очікує збірна, вже знає наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Спорт, що реабілітує. Відновитися як фізично, так і психологічно ветерану ООС Павлу після повернення з Донбасу допоміг спорт. До війни хлопець ніколи не займався ним професійно, але тепер змагатиметься у лавах національної збірної на Іграх Нескорених. 

Павло Ковальський, ветеран ООС, член збірної України Ігор Нескорених

- Це є реабілітація шляхом спорту. І надання можливостей ветеранам долучатися до таких спортивних ініціатив. І пізнавати, яким чином можна покращити свій фізичний стан здоров’я. Мабуть, душевно і для тіла дуже корисна мені стрільба з лука. Це – концентрація, і заспокоює тіло. І вміння боротися самим з собою, зі своїми думками.

Українська збірна змагається на Іграх Нескорених у шести видах спорту: це баскетбол на візках, плавання, стрільба з лука та веслування на тренажерах. Пан Вадим під час війни втратив чотири кінцівки. Замість них тепер протези. Але чоловік виступав у збірній у 2017 році.

Вадим Свириденко, ветеран ООС, член збірної України Ігор Нескорених у 2017 році

- Перші мої такі досягнення в спорті – це якраз марафон морської піхоти, де Україна вперше взяла участь. Де я пробіг на протезах 10 кілометрів. І це так сталося, що я був першим в своїй категорії.

Окрім фізичного відновлення, тренування допомагають ветеранам подолати посттравматичний синдром та повернутися до мирного життя. 

Сергій Калитюк, ветеран ООС, член збірної України Ігор Нескорених

- Конкретно мені спорт допоміг вийти з цього стану. Я почав далі рухатися. Графік, заняття, тренування. І життя далі почалося. У мене основна дисципліна – це стрільба з лука, ручний велосипед і баскетбол.

Українська збірна нараховує 20 спортсменів-воїнів. Вони тренуються самотужки за індивідуальними програмами, а потім з’їжджаються на командні тренування. 

Сергій Конюшок, головний тренер Національної збірної України Ігор Нескорених

- Для того, щоб виконати це спортивне завдання, треба наполегливо і дуже тяжко працювати. А хлопці-ветерани, вони не тільки змагаються із собою на спортивному майданчику, вони мотивують себе прийти на це тренування. Тому що багато хто із пересічних громадян не уявляють, які психологічні проблеми є в людей, які повертаються з зони бойових дій.

Через пандемію Ігри Нескорених у Гаазі перенесли на 2022 рік. Але наші спортсмени не гають час та наполегливо тренуються.

Оксана Горбач, координаторка Ігор Нескорених в Україні

- Кожен день вони ростуть і кожен день показують нові результати. Ігри Нескорених не мають на меті власне спортивні досягнення, а скоріше реабілітаційний ефект. Але в кожному виді спорту учасники докладають максимум зусиль, щоб мати найкращі результати.

До міжнародних змагань для ветеранів та військовослужбовців Україна долучилася у 2017 році. За час існування в Україні проєкт розширив спортивні дисципліни, доступні для ветеранів.

Юлія Лапутіна, Міністр у справах ветеранів України

- Ті люди, які стикнулися з певними проблемами зі здоров’ям, які захищали нашу країну на війні, знайшли в собі сили знайти себе в мирному житті і просувати людські цінності, як спорт, наприклад.

Вадим Гутцайт, Міністр молоді і спорту України

- Вони їдуть на змагання, показують, що є Україна. Що є в Україні спортсмени, є воїни. Ми ними пишаємось.

Нескорені продовжать спортивні збори на базі Олімпійського навчально-спортивного центру Конче-Заспа.

Стрічка новин