Які стоматологічні послуги можна отримати у рамках Програми медичних гарантій?

9 лютого – Міжнародний день стоматолога. Які послуги можна отримати безоплатно в Україні у рамках Програми медичних гарантій?

Стоматологічна допомога у всьому світі є дороговартісною послугою, тож у багатьох країнах вона виключена з Програм державних гарантій. Сьогодні пацієнти платять за стоматологічні послуги переважно зі своєї кишені. Більшість комунальних стоматологічних клінік працюють на платній основі. Зміна фінансування цієї медичної галузі виводить ринок стоматології з тіні. Медичні заклади мають можливість офіційно запроваджувати платні послуги. Прозоро формувати ціну і конкурувати за клієнтів, як повноцінні комерційні структури.

За інформацією Асоціації стоматологів України, сьогодні стоматологічну допомогу надають понад 24 600 лікарів стоматологічного профілю у 6280 закладах різних форм власності. 

У 2020 році на надання послуг за пакетом «Амбулаторна медична допомога дорослим та дітям», включно зі стоматологічною допомогою, Національна служба здоров’я України уклала договори з понад 1400 медичними закладами. Ці заклади отримали за контрактом з НСЗУ понад 7,3 млрд грн. 

Лілія Гудзь, керівниця пресслужби НСЗУ 

- Для дорослих Програма медичних гарантій покриває ургентну стоматологію – зняття гострого болю та лікування станів, які загрожують життю. Зокрема, будуть безоплатними медичні послуги, якщо у пацієнта діагностовано пульпіт, перелом зуба, невралгія трійчастого нерва, хімічний опік слизової рота, слинокам’яна хвороба, карбункул і фурункул, травми м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки. До безоплатного пакету входить планова дитяча стоматологія, бо вона дійсно може запобігти погіршенню загального здоров'я дитини.

Стрічка новин