У Полтаві обрали нового голову Київської райради

Сьогодні, 9 лютого, після двох місяців роботи було звільнено голову Київської районної в місті Полтава ради Оксану Корольову-Буцко, обрану від партії «Слуга народу». Ініціаторами її звільнення стали фракції «За майбутнє» та «Опозиційна платформа – За життя». Більше про це знає наша кореспондентка Євгенія Манич.

Зі сварками та криками розпочалася сесія Київської районної у місті Полтава раді. На порядку денному – 7 питань різного характеру. Та найбільше суперечок викликало те, що депутати фракцій «За майбутнє» та «ОПЗЖ» вимагали внести питання про звільнення нинішньої голови районної ради від партії «Слуга народу» Оксани Корольової-Буцко. 

Найбільше претензій до голови було від Сергія Синягівського, ексочільника ради, який заявив: проти голови порушені кримінальні справи щодо підробки документів та розтрати майна. Інші фракції просто повідомили: для них пані Оксана не компетентна у цій справі людина, у неї немає комунікації з депутатами. 

Вадим Сорока, депутат Київської районної у м.Полтава ради

- У неї була більшість. Була більшість, з котрою вона спілкувалась, робила комісії, якісь заходи, а інша половина депутатів, на жаль, не була в комунікації. Я вважаю, що голова районної ради, це, по-перше, повинна об’єднувати депутатів для того, щоб вони працювали на благо громади. Так одні працюють, а інші чекають, ходять від сесії до сесії, піднімають руки і все, це не робота депутата.

Денис Діхтярьов, депутат Київської районної у м.Полтава ради

- По-перше, це позиція усієї фракції, ми її підтримуємо, це однозначно. А особисто моя, то я вже говорив, що у місті є засідання координаційної ради із питань ЖКГ, і я на ній був присутній, на ній була присутня голова. І коли підіймалися питання з проблематики району, жодного питання ні голова, ні заступник ЖКГ не озвучив.

Після суперечок між фракціями та депутатами питання про звільнення із посади голови райради було внесено до порядку денного. Далі відбулося таємне голосування, у якому взяв участь 31 депутат. З них 20 підтримало звільнення Корольової-Буцко. Сама ж голова вважає звільнення безпідставним. 

Оксана Корольова-Буцко, ексголова Київської районної у м.Полтава ради

- Чітких підстав для мого звільнення оголошено не було. Є стаття 20 Закону України про чіткі підстави. Тобто, моє звільнення незаконно прийняли і депутати за це проголосували.

Після звільнення голови, депутати перейшли до питання обрання нового очільника району. До бюлетня внесли тільки двох кандидатів: Сергія Синягівського (партія «За майбутнє») та Оксану Корольову-Буцко від «Слуги народу». Шляхом таємного голосування було обрано Сергія Синягівського, який очолював райраду минулої каденції. 

Стрічка новин