Кабмін розблокував призупинені на час карантину перевірки

Кабмін розблокував призупинені на час карантину перевірки

Кабінет Міністрів розблокував призупинені на час карантину перевірки, розпочаті на момент введення мораторію на перевірки - 18 березня 2020 року, а також дозволив контролюючим органам здійснювати низку інших перевірок відповідно до закону про держбюджет на 2020 рік.

Відповідну постанову від 3 лютого 2021 року №89 оприлюднено на урядовому сайті, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з нею, контролюючі органи відновлюють перевірку компаній, які сформували податковий кредит за рахунок оформлення ризикових операцій із придбання товарів або послуг (з переліку ризикових платників податків, визначених тимчасовою слідчою комісією Верховної Ради з розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб).

Постанова також розблокувала документальні перевірки дотримання термінів надходження товарів за імпортними операціями і/або валютної виручки за експортними операціями; надано дозвіл на позапланові документальні перевірки за скаргами на дії або бездіяльність контролюючих органів на неправомірні нарахування грошових зобов'язань платників податків.

ВР упровадила мораторій на здійснення податкових перевірок 18 березня в зв'язку з введенням в Україні жорсткого локдауну. Відтоді парламентарії продовжували його кілька разів, проте змінами до закону про держбюджет на 2020 рік від 17 вересня передбачили обмеження такого мораторію.

Стрічка новин