Захоплення суду у Кременчуці: навчання силовиків

У Крюківському райсуді, як і тиждень тому, знову неспокійно: мітинг під будівлею, штурм приміщення та невдоволення вироком. Але цього разу це було навчання силовиків. За процесом відпрацювання вмінь спостерігала і наша кременчуцька знімальна група.

Зовсім недавно мітингувальники під приміщенням Крюківського райсуду Кременчука висловлювали невдоволення правосуддям, а згодом намагалися прорватися до будівлі. Тоді на заваді стала судова охорона, яка не допустила зриву судового засідання. Нині ж у Крюківському районному суді ситуація майже повторилася.

Але, якщо тоді це були реалії життя, то зараз – тактико-спеціальні навчання. У них брали участь поліція, теруправління служби судової охорони і Національна гвардія.

Олександр Аленін, керівник теруправління служби судової охорони Полтавської області 

- Мета даних навчань – це удосконалення як практичних навичок, так і теоретичних дій наших співробітників спільно із Нацполіцією і Національною гвардією. На сьогодні це буде дуже важливий досвід як і для наших співробітників, так і для інших силових структур, як Нацгвардія, так і національна поліції.

Силовики спільно відпрацьовували можливі три сценарії: порушення громадського порядку на подвір'ї суду, коли громадяни агресивно висловлювали своє невдоволення правосуддям, спроби проникнення до приміщення, де перебуває підсудна особа, та невдоволення вироком в судовому залі.

Андрій Осташко, командир Кременчуцької служби судової охорони 

- Такі заняття у нас проводяться стабільно. І реально ці заняття дуже корисні для нас і нашої служби, так як часто доводиться незадоволених мітингуючих заспокоювати і залишати їх трішки в сторонці від даного засідання, яке проводиться у наших приміщеннях судів.

Під час самих навчань, згідно із легендою, група невдоволених містян вимагали справедливого правосуддя. Вони мітингували перед приміщенням райсуду, а потім вирішили пройти до адмінбудівлі. Спочатку їм на заваді стали працівники служби судової охорони, а потім правоохоронці та нацгвардійці, котрих викликали на підмогу. Останні швидко відтіснили мітингувальників від входу до суду і потім затримали порушників Закону.

Олег Догалюк, командир військової частини нацгвардії №3059 

- Завдяки таким спільним діям ми відпрацьовуємо порядок дії військовослужбовців Національної гвардії, дії працівників Національної поліції і також, спільно із працівниками судової охорони, ми відпрацювали всі основні питання. Ціль навчання досягнута, взаємодія налагоджена, порядок дій визначено чітко.

Олександр Аленін, керівник теруправління служби судової охорони Полтавської області 

- Гарний досвід як для наших співробітників, так і для Нацполіції, національної гвардії. Лише у спільній взаємодії з даними органами ми зможемо досягти поставлених завдань і їх успішно виконати. Сьогоднішні навчання пройшли на належному рівні. І та мета, яка ставилася, вона досягнута.

Стрічка новин