У Полтаві підприємцям провели роз’яснення щодо застосування РРО

Днями працівники управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Полтавській області на території найбільших торговельно-розважальних центрів Полтави – ТРЦ «Екватор» та ТРЦ «Київ» – провели зустрічі з фізичними особами-підприємцями, платниками єдиного податку, щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій. Про її результати знає Сергій Блавацький.

Фахівці податкової служби роз’яснювали питання, пов’язані із особливостями застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку протягом 2021 року, та з 1 січня 2022 року. Також підприємцям роздали пам’ятки щодо застосування РРО. Податківці надавали консультації з актуальних питань та збирали проблемні питання та пропозиції.

Роман Куницький, заст. начальника відділу фактичних перевірок ГУ ДПС у Полтавській області 

- З 1 січня розширено перелік суб’єктів господарювання, які мають в своїй діяльності використовувати РРО. До вже існуючих категорій додалися, зокрема, послуги в сфері охорони здоров’я і реалізації ювелірних виробів та виробів із дорогоцінного каміння. При наданні цих послуг та при реалізації цих товарів з 1 січня суб’єкти господарювання, ФОПи, платники єдиного податку другої-четвертої груп зобов’язані проводити розрахунки із використанням РРО. Також на 1 січня 2022 року відтерміновано застосування РРО для решти платників єдиного податку другої-четвертої груп, які повинні будуть застосовувати реєстратори, але вже з 1 січня 2022 року.

На даний час  платниками податків Полтавщини зареєстровано 8 тисяч 405 реєстраторів розрахункових операцій. Починаючи з 1 серпня 2020 року, коли у платників податків з’явилася можливість реєструвати та використовувати програмні реєстратори розрахункових операцій, кількість таких ПРРО на Полтавщині складає 442. З них: 420 – зареєстровані фізичними особами-підприємцями; 22 – зареєстровані юридичними особами.

Стрічка новин