У Полтаві – виставка малюнків дітей воїнів АТО

Виставку малюнків дітей воїнів АТО відкрили у Полтавській спеціалізованій школі-інтернаті спортивного профілю. Найкращі доробки юних художників зібрано із кількох попередніх мистецьких заходів, організованих громадською організацією «Птаха». Анатолій Васевич знає більше.

Лелеки, ластівки, славні пращури з бойовою зброєю та українські атрибути. Це – теми нинішньої виставки, організованої ГО «Птаха», яка опікується родинами загиблих учасників бойових дій та тими, хто потребує реабілітації. 

Олла В’яла-Бойко, голова ГО «Птаха» 

- Малювали все діти учасників бойових дій. Тобто діти, які залишилися без батька, та діти, які залишилися із батьком, але батько повернувся, і вони це переживають разом із ним, бо пост-травматичний синдром ніхто не відміняв. У деяких він проходить, а у декого залишається на все життя.

На нинішній виставці зібрані роботи із чотирьох попередніх, приурочених козакам, птахам, коханню і зимі. Головне, каже Олла В’яла-Бойко, навіть не майстерність виконавців, а гамма почуттів, котрі вони передають за допомогою фарб.

Олла В’яла-Бойко, голова ГО «Птаха» 

- Вони всі мають позитивне кольорове навантаження. Це і об’єднує нас у такі вечори, коли ми збираємося і займаємося малюванням. І якщо подивитися на кожну роботу, після її перегляду не виникає якогось негативного відчуття.

Керівник спеціалізованої школи-інтернату вважає, що ця виставка є корисною для вихованців закладу.

Світлана Дмитренко, в.о.директора КЗ «Полтавська спеціалізована школа-інтернат спортивного профілю І-ІІІ ступенів»

- Піднімуть їм настрій, надихнуть на щось прекрасне, добре, світле. І організатори виставки пообіцяли з нашими учнями провести арт-терапевтичні заходи, де дітки будуть малювати. А вони в нас це дуже люблять, незважаючи на те, що вони займаються спортом.

Олександр Товпига, начальник відділу в Полтавській області Міністерства у справах ветеранів України

- Вони зараз будуть бачити цю виставку. І в них буде відкладатися знову і знову в голові, що у нас триває війна, що у когось батьки загинули на цій війні. Це – один із елементів, який, я вважаю, це – національно-патріотичне виховання.

Вихованці інтернату охоче знайомилися із творчістю дітей атовців. Малюнки своїх ровесників оцінюють досить високо.

Вікторія Павленко, вихованка КЗ «Полтавська спеціалізована школа-інтернат спортивного профілю І-ІІІ ступенів»

- Мені сподобався «Кораблик у морі», бо це мінімалізм і я люблю мінімалізм. Я сама малюю. Тому мені подобається спостерігати за виставкою.

Марія Куць, вихованка КЗ «Полтавська спеціалізована школа-інтернат спортивного профілю І-ІІІ ступенів»

- Тут все незвичайне. Багато різних тварин, багато різних ідей. Подобається, що навіть дорослі люди малюють так гарно і не соромляться показувати свої ідеї.

Стрічка новин