В області триває реорганізація РДА

У новий рік – з реформами. На Полтавщині продовжується процес децентралізації: зараз в області розпочали реорганізовувати районні державні адміністрації. Що саме робитимуть з частиною адміністрацій та як планують вирішувати кадрові питання, знає Євгенія Манич. 

16-го грудня Уряд розпочав реорганізацію райдержадміністрацій ліквідованих районів. Під час засідання Уряду також було ухвалено Порядок, за яким відбуватиметься утворення та реорганізація райдержадміністрацій, у тому числі – передача майна, прав та обов'язків РДА, що припинили свою роботу. 

Олексій Чернишов, міністр розвитку громад та територій України 

- Пропонується реорганізувати 320 районних державних адміністрацій шляхом приєднання до 100 районних адміністрацій, що розташовані в адміністративних центрах районів, утворених постановою 807, а також утворити 14 районних державних адміністрацій, що будуть розташовані в адміністративних центрах районів, утворених постановою 807.

Так у межах реформи на Полтавщині сформували 4 укрупнених райони, де працюватимуть 4 районні ради та 4 районні державні адміністрації (РДА).

Євген Греков, заступник голови Полтавської ОДА

- Замість 25-ти районних державних адміністрацій на території Полтавської області законом передбачено, що залишається 4 районні державні адміністрації. Це відповідно до новостворених районів: Полтавська, Лубенська, Миргородська і Кременчуцька.

Умовно кажучи, до однієї із цих райдержадміністрацій приєднуються невеликі РДА з ліквідованих районів.

Євген Греков, заступник голови Полтавської ОДА

- При кожній, умовно кажучи, старій районній державній адміністрації створені комісії з реорганізації, де є голова та члени комісії, які вирішують майнові питання, пов’язані з передачою прав до правонаступника, так і зобов’язань до правонаступника, тобто, до відповідних райдержадміністрацій, що залишаються.

Наразі більшість повноважень, які виконували РДА, виконуються територіальними громадами та органами місцевого самоврядування, саме туди планують перевести частину працівників після реорганізації.

Євген Греков, заступник голови Полтавської ОДА

- Працівники, які, умовно кажучи, переходять по переводу, частина працівників – до райдержадміністрацій новоутворених районів, частина працівників, вона із райдержадміністрацій, що припиняються, вони переходять до ОТГ працювати. Оскільки частина повноважень, які раніше виконували структурні підрозділи РДА, вона передана на місця на територіальні громади. І, відповідно, ці процеси відбуваються.

Процес реорганізації триватиме доти, поки голови ліквідаційних комісій повністю не передадуть свої усі звіти та не вирішать майнові питання, після чого правонаступники перевірятимуть всю документацію, і вже потім розпочнуть свою роботу.

Стрічка новин