Укравтодор підписав договір про будівництво Кременчуцького мосту

Новому мосту бути. Сьогодні Укравтодор підписав угоду про будівництво у Кременчуці мосту, що з’єднає два береги Дніпра. Тендер на проєктування і будівництво виграв турецький підрядник. В скільки обійдеться новий міст та коли на нього чекати – вже знають наші кореспонденти.

Вперше за 2 століття береги Дніпра з’єднають у Кременчуці новим мостом. Він стане довгоочікуваною альтернативою Крюківському мосту, який звели ще у 1872 році. Подальше руйнування Крюківського мосту загрожує транспортним колапсом Центральній Україні, адже через нього проходять дві дороги державного значення.

Андрій Івко, директор Департаменту розвитку доріг Укравтодору

- Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя, і це М22 Полтава-Олександрія. За допомогою цього мосту будуть з'єднуватися лівий і правий береги, це потрібно і для міста, і для регіону. Тому що агломерація в цьому регіоні десь близько пів мільйона людей. А це буде розвивати і інфраструктуру.

Укравтодор провів тендер на будівництво нового мосту та уклав угоду із турецькою компанією-переможцем.

Турецький підрядник реалізовуватиме проєкт за системою design-build: він і проєктуватиме конструкцію, і будуватиме її.

Толга Аккаш, виконавчий директор компанії DOGUS

- У нашої компанії є досвід будівництва таких вантових мостів. Ми нещодавно завершили будівництво великого вантового мосту. Церемонія його відкриття відбулася в перші дні 2021 року. Тепер ми переносимо свій досвід і високі технології на ринок України.

Новий міст матиме чотири смуги руху, по дві в кожному напрямку, а також транспортні розв’язки на різних рівнях.

Іван Краповницький, начальник Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- Новий сучасний міст, він буде вантовий. Ванти – це саме оці елементи, це стальні троси. Саме це рішення дозволяє будувати великі прогони, що забезпечують судопрохідність цього мосту. Він буде мати 3 прогони. 1 і 2 – довжиною 180 метрів, і посередині – 360 метрів.

Протяжність нового мосту буде 1700 метрів. На його будівництво з державного бюджету витратять 11,2 мільярда гривень. 95% матеріалів для будівництва планують використати українського виробництва. 

- На лівому березі Кременчука дивитися на Крюківський міст, то зліва також буде будуватися новий міст. Майже поруч.

Новий Кременчуцький міст планують збудувати за три роки. Роботи почнуться вже в березні 2021 року. 

Стрічка новин