Кожна громада Полтавщини має створити місцеві комісії ТЕБ і НС

Кожна громада Полтавщини має створити  місцеві комісії ТЕБ і НС

Протягом січня у Полтавській області надзвичайних ситуацій не виникало, але сталося 220 небезпечних подій (техногенного характеру – 186, природного – 11, соціального – 23), унаслідок яких загинуло 23 особи, постраждало – 74 (із них 20 дітей), врятовано – 24.

Про це повідомив директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської ОДА Сергій Венгер.

За місяць сталося 134 пожежі, що на 20% більше, ніж торік. Унаслідок пожеж у 2021-му загинуло 9 осіб, що на 80% більше, ніж минулого року, постраждало – 2, що вдвічі менше, ніж у 2020-му. 

"Для запобігання виникненню пожеж у житловому секторі рятувальники постійно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу та спільні рейди. Загалом із початку року проведено більше 20 таких рейдів", – сказав Сергій Венгер.  

Також із початку року сталося 43 дорожньо-транспортні пригоди (далі – ДТП), що на 28% менше, ніж у 2020-му. В ДТП загинули 4 людини, постраждали – 54, що на 46% менше, ніж у 2020 році.

Сергій Венгер поінформував, що в області сталося 9 нещасних випадків із людьми на воді, врятовано 8 осіб. 

Аби запобігти виникненню нещасних випадків на водних об’єктах, постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота, зокрема щодо попередження нещасних випадків на льоду. У січні особливу увагу приділяли запобіганню виникнення надзвичайних ситуацій під час ускладнення погодних умов.

"Для ліквідації наслідків негоди залучалося 170 одиниць техніки і 242 працівники підрядних організацій ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» та Служби автомобільних доріг у Полтавській області", – сказав Сергій Венгер. 

Заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков наголосив, що статистика за кількістю загиблих – невтішна, за кожним напрямком треба працювати. Крім того, у всіх територіальних громадах до кінця лютого повинні бути створені місцеві комісії ТЕБ і НС.  

"Профільний департамент має спільний з рятувальниками  план щодо проведення навчань для членів місцевих комісій ТЕБ і НС та алгоритм для контролю створення комісій на місцях",– сказав Євген Греков.

Він зауважив, що з кожного напряму, де простежується негативна статистика, а саме пожежі, загибель людей на воді, промисловий травматизм, буде проведена координаційна нарада. 

Стрічка новин