Перегляд новин впливає на психоемоційний стан українців

Станом на січень цього року психоемоційний стан українців на карантині значно знизився. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціальною групою «Рейтинг». Іванна Бурлака – далі.

З початком 2021 р. в українців знизився рівень ознак депресії, тривожності та втоми. Якщо порівнювати із весною 2020 р., помітно зменшилися негативні емоційні стани у вікової категорії до 40 років. 

Каріна Тиморська, психотерапевт, практичний психолог

- Ми всі вже адаптувалися до цього періоду. Досить тривалий час пройшов. Ми вже більш-менш розуміємо, на що ми можемо розраховувати і взагалі адаптувалися до постійних змін. Тому ми легше переносимо їх і швидше бачимо якісь перспективи.

Згідно з опитуванням, на психоемоційний стан частково впливає перегляд новин. 

51% респондентів часто цікавляться новинами про коронавірус, 26% цікавляться ними інколи, 12% - рідко. Взагалі не цікавляться цією інформацією 10% опитаних.

Люди, які постійно слідкують за новинами про COVID, мають вищі рівні негативних емоційний станів, ніж ті, хто дивиться їх рідко або не цікавиться зовсім. Як стверджує психолог, візуалізація дійсності та можливого майбутнього підвищують тривогу та страхи. 

Каріна Тиморська, психотерапевт, практичний психолог

- Інформація весь час неоднозначна, немає на що спертися. Тому високий рівень тривоги, плюс інформаційний фон негативний. Вони разом дають доволі депресивний стан. Можуть провокувати депресивний настрій у людей. Краще фільтрувати інформацію, обирати для себе декілька перевірених надійних джерел і споживати інформацію дозовано.

Більше інтересу до таких новин виявляють люди старших вікових груп.

Каріна Тиморська, психотерапевт, практичний психолог

- Є дві крайності: одна - це постійно бути в інформаційному потоці, і підсилювати свою тривогу за рахунок того, що ти весь час споживаєш негативну інформацію. Ти бачиш, що відбувається насправді, чи як здається в різних джерелах інформації. А друга крайність - це жити своїм життям, роблячи вигляд, що цього не існує, і це ніяк не впливає на життя суспільства, чи на моє окреме життя. Обидві крайнощі ведуть, зазвичай, не до самих гарних результатів.

Опитування проводилося у січні 2021-го методом телефонного інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Було опитано 1600 респондентів віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Стрічка новин