Автодорогу Київ-Харків-Довжанський сьогодні перекривали поблизу Лубен і Полтави

В Україні тривають акції протесту проти підвищення комунальних тарифів. Місцеві жителі перекривають дороги. Сьогодні мітингувальники виходили на траси Київ-Чоп та Київ-Харків-Довжанський. Мешканці Лубен вирішили робити це щоп’ятниці. Їхню ініціативу підтримали і полтавці. Тож на автодорозі Київ-Харків-Довжанський рух транспорту зупиняли одразу у двох місцях – поблизу Лубен і Полтави.

У районі села Копили Полтавського району на трасу вийшли люди із плакатами. Основна їхня вимога – знизити тарифи. Стверджують: віднедавна плата за газ стає непідйомною не тільки для малозабезпечених.

Тетяна Донченко, учасниця акції протесту

- Я – підприємець, маю невеличкий овочевий кіоск. І зараз заробітки впали настільки, що тарифи ці дуже важкі для того, щоб дійсно їх можна було оплатити.

У цьому місці трасу перекривають вперше. Кажуть: це знак солідарності із лубенцями.

Едуард Артамонов, учасник акції протесту

- Сьогодні із нашими братами із Лубен – вони перші вийшли перекривати дорогу. Вдаємося до таких радикальних дій, то що влада нас не чує. Влада працює на олігархів, а не на український народ.

Полтавських протестувальників приїхали підтримати і мітингувальники із Лубен.

Максим, учасник акції протесту

- Я приїхав щойно з Лубен. Ми місяць боремося у Лубнах. Їздили й у Київ, до апарату Президента. Ми добиваємося справедливих тарифів. Тарифи у нас непідйомні. Те, що знизили тарифи, – це необгрунтовано. Через місяць-два вони знову піднімуться на той рівень, на якому вони й були.

Звісно, не всі водії були задоволені змушеною затримкою на дорозі. І все ж більшість із них до акції ставилася із розумінням.

Олександр, водій

- Незважаючи на те, що я – лікар, от зараз їду в Харків, там буде у мене операція, вважаю, що людина, яка мене чекає, вона із розумінням до цього відноситься. Я підтримую повністю.

Поблизу Лубен зібралося більше 200 людей. Було холодно, дув сильний вітер. Тому протестувальники ходили колом по пішохідній доріжці без плакатів. 

Іван, учасник акції протесту

- Доки вони будуть із людей гроші тягти? Приходить три з лишком тисячі, а у мене пенсія тільки дві з половиною.

Сергій, учасник акції протесту

- У людей пенсія 1700-1800 гривень, максимум 2100, а за комунальні треба платити по 3-3,5 тисячі. Людям просто ніяк виживати.

До речі, на трасі поблизу Лубен водії та їхні пасажири теж переважно не нарікали на перекриття. Дехто відкрито підтримував протестувальників. 

Ірина, пасажирка маршрутки

- Сумська область також підтримує людей із Лубен. Із Києва їдемо і вийшли підтримати людей ваших.

І лубенські, і полтавські протестувальники говорили, що перекриттям траси проблему високих тарифів не вирішать. Але хоча б таким чином вкотре нагадають про неї владі.

Олег Слизько, учасник акції протесту

- Ми не зупинимося, ми постійно будемо створювати незручності владі, усім тим, хто приймає рішення, або впливає на прийняття рішень, доки не налагодиться система, поки від людей буде відходити управління в державі.

Анатолій Васевич, кореспондент

- Учасники акції протесту у Лубенському районі і ось тут, поблизу Полтави, кажуть: перекриватимуть трасу доти, доки приймуть тарифи, які їх влаштовуватимуть повністю.

Стрічка новин