Броколі проти цвітної капусти: що корисніше

Броколі проти цвітної капусти: що корисніше

Цвітна капуста і броколі – корисні овочі. Багато хто їх помилково плутає, завдяки схожому зовнішньому вигляду. Відмінність броколі від цвітної капусти в тому, що для капусти типове маленьке і округле листя.

Цвітна капуста – однорічна рослина. Її суцвіття білого, трохи жовтуватого кольору, зрідка зелені. Стебло рослини може досягати сімдесяти сантиметрів, закінчується плодоносною головкою.

Броколі вважається підвидом цвітної капусти. Її бутони частіше зеленого кольору, іноді бувають фіолетовими. Кущ доволі високий: до дев'яноста сантиметрів.

Ви сильно помиляєтеся, якщо думаєте, що найвищий вміст вітаміну C в цитрусових. Насправді лідерські позиції тут займає цвітна капуста. Всього сто грамів цвітної капусти, і ви отримуєте добову норму вітаміну. Біотин, відомий засіб від запальних захворювань шкіри, також міститься у цвітній капусті в великих кількостях. Зазвичай, при проблемах зі шлунково-кишковим трактом капусту їсти не рекомендують, але це не стосується цвітної капусти, яка містить легко засвоювану клітковину.

Але навіть вона не може зрівнятися з броколі. Цей підвид містить повний набір мікроелементів, в тому числі залізо, цинк і калій. Всього в ста грамах цієї капусти 150% денної норми вітамінів В і С. Броколі показано до вживання хворим на виразку шлунку, бо ця капуста містить сульфорафан, передає Радіо Максимум.

Стрічка новин