Призупинені протиаварійні роботи Полтавського кадетського корпусу

З початку 2021 року призупинені протиаварійні роботи пам’ятки архітектури Національного значення, будівлі колишнього Полтавського кадетського корпусу, що по вулиці Соборності, 42, в самому центрі міста. Після проведення реконструкції там планується розмістити всі місцеві загальні суди Полтави. В чому причина зупинки робіт, розбирався мій колега Сергій Блавацький.

Ще влітку 2019 року Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, оглядаючи цю будівлю, наголосив, що найбільший в Україні Будинок правосуддя введуть в експлуатацію не пізніше 2022 року. До речі, до цього йшла мова про 21-й рік. Станом на сьогодні в Кадетському демонтовані старі конструкції на даху і прибрано сміття на будівельному майданчику, та очікувалося виділення близько 35 з половиною мільйонів гривень для завершення проведення першого етапу робіт. За ці кошти цього року планувалося повністю завершити облаштування армопоясу, даху, куполу, зробити водовідведення та закрити вікна. Але, як розповів депутат Полтавської міської ради Юліан Матвійчук, відсутність фінансування з держбюджету пов’язана зі зміною керівництва ДСА.

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради

- Там починаються кадрові моменти зверху. Вони не можуть визначитися з новим керівником ДСА, і через це вони не проконтролювали ситуацію з закладенням потрібних коштів на всю службу Державної судової адміністрації.

Але є й гарна новина – можливі внесені рішення Верховної Ради зміни до держбюджету.

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради

- Вони, коли приймали бюджет, в прикінцевих положеннях прописали, що в змінах до бюджету, які будуть після першого кварталу, це в кінці березня, вони прописали, що планується фінансування ДСА в потрібному обсязі.

Але, перестраховуючись, Юліан Матвійчук як депутат Полтавської міської ради підготував звернення до народних депутатів від Полтавщини та сподівається на їх підтримку.

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради

- Щоб вони вплинули на формування змін до бюджету і кінці березня і заклали необхідну суму на кошторис ДСА виключно в питанні формування поточних консерваційних робіт Кадетського корпусу.

Крига скресла, процес пішов. Наступними кроками мають бути  фінансування проєкту повної реставрації будівлі та безпосередні будівельні роботи на фасаді і всередині будівлі, говорить депутат Полтавської міськради, і сподівається: вже наступного року пам’ятка архітектури Національного значення знову стане окрасою міста. 

Стрічка новин