ГО «Еколтава» презентувала звіт за 2020 рік

Питання відходів стоїть дуже гостро і в Україні, і на Полтавщині. Вирішувати цю проблему в нашому регіоні намагається громадська організація «Еколтава», яка створила програму «Поводження із твердими побутовими відходами». Сьогодні активісти презентували свій звіт за роботу минулого року та плани на 2021. Більше про це дивіться  у наступному сюжеті.

2020 рік для громадської організації «Еколтава» став значущим, не зважаючи на пандемію коронавірусу. Активісти організації проводили дослідження, як пандемія та власне карантинні обмеження впливають на сферу відходів у Полтаві, після чого активісти одразу розробили програму «Поводження із твердими побутовими відходами».

Марина Цигрик, виконавча директорка ГО «Еколтава»

- Перемогами 20 року, це були питання відходів. Наша команда займалася написанням програми «Поводження із твердими побутовими відходами» для міста Полтави. І в кінці року на останній сесії міської ради програма була затверджена. І ми сподіваємося, що згодом ті рішення, які там прописані, зможуть реалізуватися у нашому місті.

Основними аспектами даної програми є: сортування відходів, їхнє перероблення, а також місця для компостування органічних відходів. Також своїм основним здобутком організація вважає запровадження обласного екобусу.

Максим Макуха, технічний фахівець

- Екобус – це спеціально обладнаний автобус, який збирає по громадах наразі: батарейки, люмінесцентні лампи й ртутні термометри. Тобто, дуже простий проєкт є, але для України це перший такий проєкт, який саме обласний. Бо у нас минулого року був ще запущений міський екобус. А от саме обласного в Україні ще не було.

Зараз «Еколтава» активно почала співпрацювати із декількома ОТГ: Чорнухинською, Пирятинською, Новооржицькогою та Гребінківською. Зараз вони активно проводяться дослідження, аби розробити програми для кожної з громад.

Марина Садкіна, координаторка проєктів

- Наступними напрямками є співпраця безпосередньо із бенефіціарами проєкту. Тобто, це представники адміністрацій громад, представники місцевого бізнесу, а також представники загальноосвітніх навчальних закладів, а саме вчителі.

На зробленому організація зупинятися не планує. Навпаки, зараз тривають активні перемовини із різними установами, аби зробити Полтавщину екологічною столицею України. 

Стрічка новин