В Україні збираються ввести новий порядок отримання водійського посвідчення

В Україні збираються ввести новий порядок отримання водійського посвідчення

Зміни здебільшого торкнуться практичного іспиту.

Про це йдеться на офіційному сайті МВС із посиланням на проєкт постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України", пише ТСН.

Так, зміниться порядок приймання практичного іспиту для категорій B, C1, С, D1 і D. Практична частина іспиту буде проходити не в два етапи (екзаменаційний майданчик і їзда в умовах реального трафіку), а в один. Пропонується залишити тільки другу частину у вигляді іспиту в умовах дорожнього руху.

Для категорій A, A1, B1 навпаки, хочуть залишити іспит тільки на майданчику. А для отримання категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE, залишиться практичний іспит в два етапи. На майданчику водночас будуть відпрацьовувати тільки парковку, а все інше водії здаватимуть вже в умовах реального трафіку.

Спростилися умови отримання вищих категорій. Тепер водієві не доведеться підтверджувати свій стаж водіння. Зараз, аби відкрити вищу категорію, необхідно мати досвід їзди від одного року і більше на автомобілі вже відкритої категорії. У проєкті постанови КМУ пропонується виключити норму про досвід і видавати посвідчення водія тільки на основі іспиту в МВС. 

Стрічка новин