Кров, що творить дива

Кров, що творить дива

У сучасному світі стати донором крові – майже те ж саме, що і супергероєм. Все через те, що в Україні банк крові дуже малий, а у лікарнях часто її не вистачає. Тому у Києві рятувати ситуацію взялися волонтери. Разом із професійними фотографами вони запровадили акцію «Кров чарівна». Що з цього вийшло – знають наші київські журналісти.

Здати кров та врятувати чиєсь життя. До лав донорів Ганна вирішила долучитися, як тільки досягла повноліття.

Ганна, донорка крові

- Мені недавно виповнилося 18, виходить, і я вирішила замість покупки алкоголю піти здати кров.

Щороку взимку кількість донорів суттєво зменшується, тож потреба в них величезна. Аби поділитися своєю кров’ю з іншими, треба підготуватися.

- Потрібно виключити смажене, гостре, яйця і молочне. Якщо я не помиляюся, то за 24 години. Ну і алкоголь, власне, не пити.

А ще не мати серцево-судинних хвороб, нещодавніх операцій або свіжих татуювань. Перед процедурою донорства усі волонтери проходять медичне обстеження. У благодійників під час першого донорства беруть по 340 мл крові.

Альона Мига, лікарка-терапевтка Центру крові Інституту Амосова

- Ми щоденно потребуємо донорів, бо в нас щоденно відбуваються операції. І свіжа кров – це запорука гарного виліковування наших пацієнтів. І в Україні, звичайно, ми бачимо спад донорського руху і активності, тому що зима і карантин.

Якщо у волонтера немає протипоказань, перед здачею крові його пригостять солодким чаєм.

- І печивом! Це обов'язково. Тобто треба і те, і інше.

Наталія – досвідчена донорка, вона ділиться кров’ю кожні 2-3 місяці.

Наталія Кот, донорка крові

- Я просто частинку віддаю комусь. Як-то кажуть, я навіть не знаю, кому, але от мені не шкода. Це дійсно рятує чиєсь життя. Сто відсотків.

За допомогою донорів у Центрі крові інституту Амосова заготовляють еритроцити, плазму та трамбоконцентрат.

Валерій Дяченко, завідувач Центру крові Інституту Амосова 

- Ми можемо окремо на цій апаратурі, апарат Амінус, заготовити саме цю фракцію крові. Так само тут можна заготовити окремо плазму і окремо – еритроцити. Залежно від того, що нам потрібно під час поточних операцій.

Закликаючи до регулярного донорства, громадська організація «Агенти крові» запустила акцію «Кров не червона – вона чарівна».

Юлія Верб’яна, волонтерка ГО «Агенти крові»

- Проєкт називається «Кров – чарівна», і його символом, цієї ініціативи, став гемофон, який ми наповнили фіолетовим глітером як знак того, що кров справді чарівна і вона здатна творити дива.

Долучилися до акції і українські фотографи, вони знімають волонтерів після донорства з чарівним гемаконом для крові. 

Яна Токарчук, фотограф, волонтерка

- Я допомагаю Агентам крові мотивувати людей, приходити частіше здавати кров. Наші добровольці знімаються із ось цим. Тому що кров - чарівна. І потім отримують фотографію.

Після здачі крові донорів нагороджують значками у формі компонентів крові. Волонтери зізнаються, це мотивує їх регулярно ділитися кров’ю та долучати до донорства своїх друзів.

- А фотостудія - це дуже круто, всі хочеться поділитися.

Втім додають, що долучаються до доброї справи, аби допомогти людям, які цього потребують.

Вікторія, донорка крові

- У момент моя мама потрапила в лікарні, і я з невеличкого містечка, і в банку крові не було крові. І вирішила цим показати своїм знайомим, і надалі сама робити і здавати кров постійно.

Долучитися до акції «Кров чарівна» можна щочетверга в Центрі крові Інституту Амосова. Усі подробиці можна дізнатися на офіційних сайтах громадської організації «Агенти крові» у соцмережах.

Стрічка новин