У Полтавському музеї Котляревського відкрилася персональна виставка Олександра Тарасенка

Відомий портретист та графік презентував лише невелику частину свого творчого доробку. Деталі дивіться у сюжеті.

Олександр Кирилович серед шанувальників мистецтва відомий як багатогранний художник. Він досяг високого рівня у багатьох напрямках образотворчого мистецтва. Його знають, як автора ліричних полотен, створених олійними фарбами, та акварельних картин. Саме цією виставкою художник показує необмежені можливості простої графічної техніки олівця.

Олександр Тарасенко, художник, член НСХУ

- До уваги портрети та етюди і молодих людей, моїх колег, студентів, і людей старшого віку. Особливо я люблю їх малювати. На них вже якийсь відбиток часу, подій, долі людські в цих образах. Вони наповнені змістом. І самі люди, і по суті портрети.

Ця виставка – лише невелика частина творчої кухні художника. На ній презентовані роботи, яким більше 30 років. Головні герої картин – це справжня «сіль землі», люди, яким випала нелегка доля.

Олександр Тарасенко, художник, член НСХУ

- Я свого земляка, діда Андрія Катренка (фронтовика, учасника Другої світової війни), малював, але вже в такому буденному стані, буденній ситуації, де він бригадир тракторно-рільничої бригади. Без нагород. Звичайна людина, але за плечима цієї людини – пройдений шлях війни з 1941 до 1945 року.

Митець говорить, що за його життя виставок було чимало. Але великих не було, адже роботи постійно віддавав студентам. 

Юрій Самойленко, голова Полтавської обласної організації НСХУ

- Він як рисувальщик був відзначений Яблонською. Радянські часи - це той період життя Яблонської. Це беззаперечний авторитет, звичайно, високого рівня. І тому, коли була представлена робота пана Олександра, вона сказала, що це кращий рисувальщик в Україні.

Виставка діятиме до 4 березня.

Стрічка новин