Праві активісти пікетували телеканал «НАШ»

У Києві, біля офісу телеканалу «Наш», сьогодні сталися сутички між поліцією та правими активістами, які вимагають закрити це медіа. Супротивники каналу вважають, що він діє в інтересах Росії. Подробиці - далі у сюжеті.

Очолив протест біля телеканалу «НАШ» у столиці активіст Євген Карась. Він порівняв «НАШ» з російськими каналами, які ширили неправдиву інформацію про ситуацію в Україні під час Майдану, анексії Криму та активної фази війни на Донбасі. Працівники каналу «НАШ» стверджують, що телеканал не пов'язаний з Росією та веде незалежне мовлення. Втім, у 2020 році Нацрада оштрафувала телеканал на понад 100 тисяч гривень через трансляцію інтерв’ю Миколи Азарова Дмитру Гордону, де екс-політик назвав події 2014 року (цитата) «приходом до влади мародерів і бандитів».

Євген Карась, активіст 

- Саме через діяльність проросійських медіа значна частина людей, які стали терористами і бойовиками на Сході, стали такими. Я це знаю, тому що ті, які в мене були військові полонені, зокрема, в Авдіївці було 2 брата, то вони сказали, чому вони пішли стріляти, що вони надивилися тих роликів проросійських медіа. Ці люди, сидячи тут, в теплих каналах, отримуючи вище ринку зарплати, вони просто провокують те, аби Україна розколювалась, люди йшли убивати українців.

Спілкування Карася і ведучих телеканалу конструктивним не вийшло. Євген застосовував ненормативну лексику й закликав їх звільнитися з каналу і «не працювати на Росію».

Протестувальники спробували прорватися в будівлю каналу, але поліція їм завадила, почалася штовханина. У ході сутичок поліція затримала кілька людей.

У прямому ефірі «НАШ» мовив про події, які відбувалися навколо нього. Там було і повідомлення про напад на їхнього журналіста Олексія Пальчунова біля Шевченківского суду Києва.

Також з’явилося відео, що якийсь чоловік погрожував вистрибнути з вікна відділку поліції. Ймовірно, він вимагав закриття телеканалу «НАШ». Про це телеканал повідомив на своїй сторінці у Facebook. Згодом інформацію підтвердили і в поліції. Правоохоронці також повідомили, що ситуацію біля приміщення телеканалу вдалося стабілізувати. Блокування роботи телеканалу не відбувається.

Стрічка новин